• Росія розгортає в Арктиці військові підрозділи

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 2 грудня 2013 року

Росія почала розгортати в Арктиці підрозділи Військ повітряно-космічної оборони (ВКО), повідомив місцевим ЗМІ командувач ВКО Олександр Головко.

Крім того у Воркуті на Крайній Півночі буде побудована станція радіолокації (РЛС). Площа охоплення арктичної зони радарами ― тисячі кілометрів. Всього, в найближчі п'ять років, російські ВКО введуть в дію 7 нових РЛС дальнього виявлення.

Оснащуючи військові бази для захисту Арктики, РФ й далі відновлює аеродроми на Новій Землі і острові Котельний (Новосибірські острови), де проходить Північний морський шлях.

Арктичний регіон давно вже став зоною тривалого геополітичного суперництва. Але він, швидше за все, виражається не у військовому протистоянні, а в економічній, технологічній та політичній конкуренції, відзначають експерти.

Нагадаємо, в січні 2011 року в Лондоні відбувся Північноєвропейський саміт, в якому взяли участь представники Норвегії, Ісландії, Великобританії, Данії, Швеції, Фінляндії та країн Прибалтики. Їхньою стратегічною метою є обмежити військовий вплив Росії в Арктиці, повідомляв раніше «Армійський вісник».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...