• Український бізнес виводить гроші з банків

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 27 листопада 2013 року

Банківська система зафіксувала найбільший за останні півтора року відтік вкладів клієнтів. У жовтні тільки юридичні особи зняли зі своїх депозитних рахунків на 7,9 млрд грн більше, ніж поклали.

Всього ж за місяць депозитний портфель зменшився на 2,5 млрд грн і на 1 листопада становив 642 млрд грн, пише «Капітал». При цьому бізнесмени виводили з банків як гривню, так і валюту. Наприклад, гривневий відтік з банків становив 8 млрд грн, а валютний ― 3,1 млрд грн. Фізичні ж особи минулого місяця забрали своїх валютних рахунків 724 млн грн.

Разом з тим зменшилися і вклади підприємств. У жовтні вони впали майже на 4% (або 211,4 млрд грн).

Одна з причин відтоку коштів, як зазначив фінансовий експерт Богдан Ропотілов, ― кінець року, коли в бізнесі погашаються податки Україні і закриваються річні контракти. Але вже в січні, за його спостереженнями, підприємства повернуть гроші у банки.

Інша причина ― погіршення ситуації в економіці. Вже більше року ВВП демонструє падіння з кожним кварталом. Так у І кварталі ВВП скоротився на 1,1%, у ІІ кварталі ― на 1,3% і в ІІІ-му ― на 1,5%.

Утриманню корпоративних грошей у банківській системі, на думку аналітика компанії Dragon Capital Анастасії Туюкової, не сприяла і цінова політика кредитно-фінансових установ.

«Зниження ставок по депозитах було спровоковане надмірною ліквідністю в банківській системі. У жовтні ставка за депозитами в цілому знизилася на 0,2 п.п.: у нацвалюті ― до 10,7%, а в іноземній ― до 6,4%», ― констатувала вона.

Нагадаємо, останній раз масовий відтік коштів корпоративного сектора спостерігався в січні 2012 р., коли українські підприємці зняли зі своїх депозитів 5% своїх вкладів, що становило 9,5 млрд грн.

Підписатися:

Коментарі