• Небезпечний китайський посуд в українських супермаркетах

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Субота, 30 листопада 2013 року

Українські магазини нині завалені китайською продукцією, в тому числі і посудом, який, як з'ясували експериментатори передачі «Територія обману», під час нагрівання виділяє канцерогенні отруйні речовини.

 

Так, у киянки несподівано здох її улюблений папуга, який жив у клітці на холодильнику в кухні. Пізніше вона купила ще одного пернатого, але через короткий час і той захворів. Господиня віднесла його у ветлікарню, де фахівці сказали, що у папуги отруєння, яке зазвичай виникає під час ремонту з використанням дешевого клею або лінолеуму. Як виявилося пізніше, птиця захворіла, надихавшись випарами від сковорідки, зробленої в Китаї.

Пізніше ведучі програми «Територія обману» вирішили провести своє незалежне дослідження. Вони придбали в супермаркетах 9 китайських сковорідок з різного металу. Серед них були емальовані, алюмінієві, чавунні, з тефлоновим покриттям, тонкі, товсті, легкі, важкі, з пластиковими і дерев'яними ручками.

Найбільш екологічно чистою серед цього набору виявилася звичайна чавунна (без покриттів) сковорода. На другому місці ― антипригарна темна сковорода з цілісним тефлоновим покриттям.

Щоб перевірити нешкідливість купленої сковороди в домашніх умовах, фахівці радять українським господиням підсмажити на ній шматок м'яса без олії. Якщо сковорода почне міняти колір, диміти, виділяти чорну речовину на своїй поверхні або неприємний запах, значить таким виробом користуватися не можна.

Що стосується китайських каструль, то в разі придбання їхніх емальованих виробів фахівці радять звертати увагу на те, щоб емаль була білого, чорного або світло-блакитного кольору. Всі інші кольори отримують шляхом додавання шкідливих штучних барвників.

Шкідливими також є алюмінієві каструлі та каструлі зі сталі низької якості. Якщо ж такий комплект вже є у вашому кухонному наборі, то після приготування перших страв, бажано переливати їх у скляний або фарфоровий посуд.Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...