• «РИА Новости» ліквідують

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 10 грудня 2013 року

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, за яким інформаційне агентство «РИА Новости» буде ліквідовано. Текст документа з'явився 9 грудня на сайті глави держави, повідомляє «Лента.ру».

На базі «РИА Новости» створюється «Міжнародне інформаційне агентство „Россия сегодня“». Генеральним директором призначили ведучого телеканалу «Россия 1» Дмитра Кисельова. Гендиректора агентства «Россия сегодня», згідно з указом, призначає і звільняє президент.

В опублікованому Кремлем документі наголошується, що основний напрямок діяльності створеного видання — висвітлювати за кордоном державну політику РФ і суспільне життя в Росії.

Указом також ліквідується і радіомовна компанія «Голос Росії», при цьому її майно передається новому міжнародному інформагентству.

Російське агентство міжнародної інформації «РИА Новости» почало свою діяльність в 1941 році. Спочатку воно називалося «Советское информационное бюро». У 1961 році на базі «Совинформбюро» створили «Агентство печати „Новости“». У 1990 році Президент СРСР Михайло Горбачов своїм указом перетворив його на «Информационное агентство „Новости“» (ИАН). Потім, після чергової реорганізації, воно отримало назву «РИА Новости».

До цього моменту «РИА Новости» вважалося одним із найбільших медіахолдингів Росії. В однойменний холдинг входило також агентство економічної інформації «Прайм», агентство правової та судової інформації РАПСИ, агентство новин науки і технологій «РИА Наука», агентство новин спорту «Р-Спорт», а також видавничий дім «Московские новости». У Мережі холдинг представляли 40 інформаційних ресурсів на 22 мовах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...