• Знаменитий правозахисник Нельсон Мандела пішов з життя

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 6 грудня 2013 року

У Йоганнесбурзі у віці 95 років помер лауреат Нобелівської премії миру, екс-президент ПАР Нельсон Мандела. Він помер від легеневої інфекції в місцевій лікарні 5 грудня 2013 року.

На честь пам'яті першого темношкірого президента та активіста в боротьбі за права людини в ПАР будуть приспущені прапори. Про дату похорон не повідомляється, пише Reuters.

Нельсон Мандела народився в 1918 році. Все своє життя він присвятив боротьбі за права людини. У 1962 році був ув'язнений за активну боротьбу з режимом апартеїду і в 1963-му засуджений до довічного ув'язнення. У 1985 році влада країни запропонувала йому свободу в обмін на відмову від участі в політиці, але Мандела відкинув цю пропозицію. Однак через 5 років темношкірого активіста все одно звільнили. Так, після 27 років тюремного ув'язнення він вийшов на свободу.

Після звільнення в лютому 1990 року, Мандела виступив з промовою перед нацією, сказавши, що його головною метою є досягнення миру. У 1993 році за боротьбу з апартеїдом він був удостоєний Нобелівської премії миру, а в травні 1994-го ― обраний президентом ПАР. Керував державою п'ять років (по червень 1999 року).

Нижче кілька відомих висловів Мадіба з його «Правил життя»:

«Ніхто не народжується, ненавидячи іншу людину за колір його шкіри, соціальний стан чи віросповідання. Люди в процесі життя вчаться ненавидіти, і раз вони можуть навчитися цьому, то їх можна навчити і любити, бо любов більш природна для людського серця, ніж її протилежність», ― одна з відомих цитат Нельсона Мандели із його автобіографічної книги «Довгий шлях до свободи».

«Відважний чоловік ― не той, хто не відчуває страху, а той, хто бореться з ним».

«Багато речей здаються нездійсненними доти, поки їх не зробиш».

«Не так уже й важко змінити суспільство ― складно змінити себе».

«Справжні лідери повинні бути готові пожертвувати всім заради свободи свого народу», ― з промови Нельсона Мандели на урочистостях південноафриканського політика, борця з апартеїдом Альберта Лутулі в Південній Африці в квітні 1998 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...