• 10 грудня: що означає сьогоднішній день для Китаю

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 10 грудня 2013 року

Сьогодні, 10 грудня, ООН відзначає Міжнародний день захисту прав людини.

У зв'язку з круглою датою ― 20-річчям річниці створення мандата Верховного комісара з прав людини, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав країни «активізувати зусилля по захисту прав і гідності всіх людей в усьому світі».

Разом з тим, віце-президент Європарламенту з справ демократії та прав людини Едвард Макміллан-Скотт заявив, що подальша присутність Китаю в Раді ООН з прав людини завдасть істотного удару по авторитету Ради, оскільки КНР у даний час є країною з найбільш масовими і серйозними порушеннями прав людини.

Колишній доповідач ООН з питань тортур Манфред Новак у черговий раз вказав, що в Китаї широко поширене застосування тортур. При цьому будь-які спроби обговорити окремі випадки порушення прав людини з китайським режимом зустрічають виклик і відторгнення.

А Едвард Макміллан-Скотт вказав на «принижуючі» і «нелюдські» дії, які тривалий час спостерігаються в Китаї. Зокрема, насильницькі аборти, пригнічення меншин, релігійні переслідування, масове вилучення органів у послідовників Фалуньгун

Тим часом, сьогодні Міжнародна асоціація «Лікарі проти насильницького вилучення органів» (DAFOH) проінформувала міжнародну громадськість про те, що направила до ООН петицію, під якою за три останні місяці було зібрано 1 487 828 підписів по всьому світу. Документ, знову ж таки, стосується «чорної» трансплантології в Китаї.

Текст петиції закликає Верховного комісара ООН з прав людини направити в Китай незалежну групу для проведення ретельного розслідування питання про насильницьке вилучення внутрішніх органів у послідовників Фалуньгун.

Як інформує «Інфоцентр Фалунь Дафа», в Азії петицію DAFOH підписали 927 752 чоловік, в Європі ― 336 517 ( в тому числі , в Україні ― 37 550 , в Росії ― 42 845), в Америці ― 177 535 і Австралії ― 27 890, а також online ― 18 174.

Збору підписів попереджував багаторічний аналіз ряду фактів і свідчень, представлених громадськими організаціями, зокрема, Всесвітньою організацією з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (WOIPFG), Робочою групою Фалуньгун, Міжнародною Амністією, правозахисниками і різними політичними діячами. На їхню думку, все, що потрібно для того, щоб припинити глобальну проблему: насильницьке вилучення органів у невільних в'язнів совісті, яка зараз має місце в Китаї ― це не мовчати і не зволікати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...