• Яка подальша доля київського «Леніна»?

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 18 грудня 2013 року

Постамент на бульварі Шевченка в Києві, на якому нещодавно стояв В.І. Ленін, зараз порожній і лише обклеєний оголошеннями. Це місце поки залишається спірним.

Вчора Українська православна церква Московського патріархату заявила, що хотіла б на цій ділянці встановити монумент святій Варварі, чиї мощі нині перебувають у Києві. Ця великомучениця, як зазначив місцевий митрополит Антоній, шанується і в православній, і в католицькій церкві. Церковні служителі вважають, що їхню ідею підтримає більшість жителів столиці.

Київська влада, в свою чергу, бажала б установити на спірному місці пам'ятник столичному меценату Миколі Терещенку. Завдяки цьому промисловцю в Києві в свій час були побудовані Володимирський собор, художній музей, театр оперети, КПІ та лікарня «Охматдит» (колишня назва — Будинок лікарні для чорноробів).

А ось у мітингувальників на Майдані інші думки з цього приводу. Одні хочуть замість «кривавого вождя» встановити великого українського Кобзаря Т.Г. Шевченко, інші пропонують поставити пам'ятник активній учасниці Євромайдана ― співачці Руслані. У наметовому містечку вже навіть з'явилися плакати з написами: «Руслані пам'ятник ― замість Леніна».

Нагадаємо, активісти Євромайдана скинули пам'ятник вождя російського пролетаріату з п'єдесталу за допомогою підйомного крана і розгромили кувалдами 8 грудня 2013 року. На Бессарабській площі він простояв 60 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...