• Google звинуватили у купівлі авіапалива за гроші NASA

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 12 грудня 2013 року

Засновники Google отримали неправомірні паливні дотації від Дослідницького центру NASA в розмірі від $3,3 до $5,3 млн, повідомляє «Лента.ру» з посиланням на доповідь Генерального інспектора NASA, опубліковану на сайті організації 11 грудня.

Перевірка Ames NASA встановила, що в 2007 році приватна авіакомпанія H211, яка обслуговувала Ларрі Пейджа, Сергія Бріна та інше керівництво Google, взяла в оренду ангар площею близько 70 тис. кв. футів, розташований на колишній військово-морській базі в Маунтін-В'ю поруч з федеральним аеродромом Моффетт.

H211 зберігає там дев'ять літаків, включаючи 2 вертольоти і 7 двомісних військових літаків Boeing 767, відомих як Alpha Jet.

NASA збиралося встановити на літаки авіакомпанії своє обладнання, а в обмін на це знизити ціни на паливо в рамках рейсів, санкціонованих агентством. У першу чергу це стосувалося польотів Alpha Jet, пов'язаних з науковими дослідженнями навколоземного простору. Однак фактично H211 купувала здешевлене пальне для всіх своїх польотів, у тому числі і приватних (які стосувалися керівництва Google).

Як наголошується в повідомленні NASA, подібна ситуація склалася через внутрішню неузгодженість. І хоча відомство фінансово не постраждало, але в майбутньому NASA не збирається продовжувати контракт з H211 в обмін на паливні знижки Google з міркувань «чесної конкуренції».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...