• Обидві ув’язнені учасниці Pussy Riot виходять на волю

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 23 грудня 2013 року

Надія Толоконнікова слідом за Марією Альохіною вийде на волю — 23 грудня Надія отримала папери про амністію щодо неї.

Про застосування амністії щодо Толоконнікової повідомила старший заступник прокурора Краснодарського краю Олена Пимоненко.

Однак поки що ув’язнена перебуває в лікарні Головного Управління Федеральної служби виконання покарання (ГУ ФСВП). В колонії №14 у Мордовії, в якій вона утримувалась, стан здоров’я жінки погіршився, і в пресі з’явились повідомлення про те, що вона захворіла на туберкульоз. Надія Толоконнікова кілька разів оголошувала голодування на знак протесту проти нелюдських умов утримання та праці ув’язнених — одне з них тривало 9 днів.

Під амністію Толоконнікова потрапила не як мати маленької дитини, а як засуджена по статті «хуліганство» взагалі.

23 грудня вийшла на волю засуджена за тією ж статтею Марія Альохіна. Активістка заявила, що на свободі й далі буде боротися за права ув’язнених.

Надія Толоконнікова та Марія Альохіна були засуджені за організацію панк-молебну в храмі Христа Спасителя, в якому вони зокрема жорстко критикували нинішнього російського президента Володимира Путіна. Обидві дівчини належали до феміністської панк-групи «Pussy Riot». Ще одна учасниця «молебну», Катерина Самуцевич, отримала умовний вирок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...