• Привиди комунізму та Україна

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Субота, 8 лютого 2014 року

Хоча і минуло 22 роки незалежності, але привиди колишнього комуністичного режиму таки не полишають свідомість наших співгромадян і матеріалізуються в цілком конкретні дії. На жаль, історія так нічому і не навчила як наших можновладців, так і їхніх прихильників.

Якщо згадувати про руйнацію Радянського Союзу, то в основі проблеми був не лише економічний занепад, а й моральна деградація системи. Людство вже дало однозначну оцінку комуністичній ідеології. Радянський період зараз можна назвати епохою безправ'я та суцільної брехні, але чомусь декому таки кортить обернути час назад.

Будь-який авторитарний режим базується на силовому тиску. Комуністична епоха почалась з ленінського терору, і закінчувалась тюрмами та психлікарнями для дисидентів. Зловживання владою завжди приводить до одних і тих самих наслідків — з'являється критична маса людей, які не збираються миритися з таким станом речей.

Народження громадянського суспільства можна порівняти зі шкільним класом, де є свої лідери, які швидше засвоюють інформацію і є категорія відстаючих. Якщо кільком поколінням за 70 років радянської влади цілеспрямовано промивали мізки, називаючи «чорне» «білим» і «біле» «чорним», то наслідки маємо і дотепер.

Таких людей можна назвати жертвами пропаганди, бо вони відмовляються нести будь-яку відповідальність за побудову суспільства. Якщо людина вирішила обміняти правду на хліб — то це є свідомий вибір у бік пасивного існування, що радше назвати животінням.

Відомо, який інформаційний вплив має Росія в Україні, особливо в її південно-східній частині. Маніпулюючи інформацією, російські медіа намагаються впливати на ставлення українців до власної держави. У результаті жителі цих регіонів дезорієнтовані і не до кінця знають, що відбувається у власній країні.

Образ ворога, що виліплювався радянськими ідеологами, зараз реанімували у Кремлі і якщо прослідкувати тенденцію, то вочевидь бачимо як виглядає антиросійський ворожий табір. ЄС та США, судячи з інформаційних випусків провладних ЗМІ, просто сплять і бачать, як би насолити Росії. Застаріла пропаганда часів холодної війни, напевне, розрахована на людей з низьким рівнем освіти, що не мають доступу до альтернативних джерел інформації.

Освітлюючи протести на Євромайдані російські ЗМІ перевершили самі себе, і таки заслуговують на «Оскара» за сценарій, режисуру та акторське мистецтво. Послідовно йде дезінформація про стан подій в Україні, журналісти переконують — акції на Євромайдані проплачені західними державами, а Україну насильно втягують в ЄС.

У самій Росії стан речей не дуже оптимістичний, і з економікою, і з демографією. Але та вперто користується ідейною пропагандою часів колишнього СРСР, надягаючи власним громадянам «рожеві окуляри». Вираз «колос на глиняних ногах», застосувати можна для характеристики вже не колишнього Радянського Союзу, а й сучасної Росії.

Найкращі ліки для хворого суспільства — правда. Думати не боляче, а вельми корисно для розвитку еволюції. Закінчується епоха марення і з нею поступово у небуття йдуть останні динозаври комуністичної системи. Великі зміни не відбуваються за один день, але вони неминучі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...