• Напередодні Олімпіади Путін вирішив звільнити політв’язнів

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 24 грудня 2013 року
У Росії до Нового року, можливо, не залишиться жодного політв'язня, пише «Сегодня».

Слідом за звільненням Михайла Ходорковського, якого особистим указом помилував Володимир Путін, вчора на свободу вийшли дві учасниці скандально відомої панк-групи Pussy Riot, яких звільнили по амністії у зв'язку з двадцятиріччям Конституції РФ.

Марія Альохіна, одна з учасниць групи, покинула колонію в Нижньому Новгороді вчора вранці. Увечері вона зустрілася зі своєю подругою Надією Толоконніковою, яку вдень звільнили з красноярської туберкульозної лікарні. Остання повинна була дочекатися закінчення терміну лише навесні 2014 року. Обох дівчат раніше засудили на два роки за те, що в храмі Христа Спасителя в Москві провели акцію під назвою «Богородиця, Путіна прожени».

Дівчата заявили, що тепер почнуть опікуватися правами ув'язнених в Росії.

«З моїм виходом все тільки починається, адже грань дуже вузька між свободою і несвободою в Росії, авторитарній державі», — зазначила Толоконнікова.

Також під амністію потрапили і 30 членів екіпажу криголама Arctic Sunrise та активістів Greenpeace, яких звинувачували у хуліганстві — за те, що на платформі Газпрому «Приразломная» влаштували акцію протесту.

За інформацією «Сегодня» з посиланням на офіс Greenpeace в Москві, всі фігуранти скандальної справи, які проживають у готелях Санкт-Петербурга під заставою в $1,7 млн, почали отримувати папери про амністію тільки вчора. Представники організації сподіваються, що свято Нового року всі зустрінуть вдома, включаючи і українця Романа Якушева, який на судні працював звичайним кухарем, але теж звинувачується в хуліганстві.

Видання додає, що все це підтверджує версію про те, що російська влада шляхом амністії намагається підняти імідж РФ напередодні Олімпіади в Сочі. Відзначається, що від поїздки на XXII зимові Ігри раніше відмовилися прем'єр Великобританії Девід Кемерон, президент США Барак Обама, лідери Німеччини, Франції, Польщі та Литви.
Підписатися:

Коментарі