ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Напередодні Олімпіади Путін вирішив звільнити політв’язнів

Велика Епоха
У Росії до Нового року, можливо, не залишиться жодного політв'язня, пише «Сегодня».

Володимир Путін, президент Росії. Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Володимир Путін, президент Росії. Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Слідом за звільненням Михайла Ходорковського, якого особистим указом помилував Володимир Путін, вчора на свободу вийшли дві учасниці скандально відомої панк-групи Pussy Riot, яких звільнили по амністії у зв'язку з двадцятиріччям Конституції РФ.

Марія Альохіна, одна з учасниць групи, покинула колонію в Нижньому Новгороді вчора вранці. Увечері вона зустрілася зі своєю подругою Надією Толоконніковою, яку вдень звільнили з красноярської туберкульозної лікарні. Остання повинна була дочекатися закінчення терміну лише навесні 2014 року. Обох дівчат раніше засудили на два роки за те, що в храмі Христа Спасителя в Москві провели акцію під назвою «Богородиця, Путіна прожени».

Дівчата заявили, що тепер почнуть опікуватися правами ув'язнених в Росії.

«З моїм виходом все тільки починається, адже грань дуже вузька між свободою і несвободою в Росії, авторитарній державі», — зазначила Толоконнікова.

Також під амністію потрапили і 30 членів екіпажу криголама Arctic Sunrise та активістів Greenpeace, яких звинувачували у хуліганстві — за те, що на платформі Газпрому «Приразломная» влаштували акцію протесту.

За інформацією «Сегодня» з посиланням на офіс Greenpeace в Москві, всі фігуранти скандальної справи, які проживають у готелях Санкт-Петербурга під заставою в $1,7 млн, почали отримувати папери про амністію тільки вчора. Представники організації сподіваються, що свято Нового року всі зустрінуть вдома, включаючи і українця Романа Якушева, який на судні працював звичайним кухарем, але теж звинувачується в хуліганстві.

Видання додає, що все це підтверджує версію про те, що російська влада шляхом амністії намагається підняти імідж РФ напередодні Олімпіади в Сочі. Відзначається, що від поїздки на XXII зимові Ігри раніше відмовилися прем'єр Великобританії Девід Кемерон, президент США Барак Обама, лідери Німеччини, Франції, Польщі та Литви.