• Зареєструватися як платник єдиного податку буде простіше

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 31 грудня 2014 року
З 1 січня 2014 р. юридичні особи та фізичні особи-підприємці зможуть стати платником єдиного податку і ПДВ відразу після державної реєстрації.

Для цього необхідно буде подати відповідну заяву до державного реєстратора із реєстраційною карткою чи органу Міністерства доходів і зборів України.

Держреєстратор перешле електронну копію заяви відповідній структурі в Міндоходів.

Орган Міндоходів повинен провести реєстрацію платником єдиного податку за 2 робочих дні після того, як отримає таку заяву від суб'єкта або держреєстратора, а платником ПДВ — з дня, який зазначив платник у своїй заяві, або за 5 робочих днів від дати отримання заяви, якщо бажаний день в ньому не відзначений.

При цьому, свідоцтво платника податку на додану вартість та єдиного податку скасують і замінять його витягом з Реєстру платників ПДВ та Реєстру платників єдиного податку.

Платник податку може отримати витяг із зазначених реєстрів безкоштовно, якщо подасть заяву до органів Міндоходів. Відповідь має бути відправлена протягом 2 робочих днів після отримання цього запиту.

Вищенаведені зміни до Податкового кодексу України були внесені Законом України №657-VІІ від 24 жовтня 2013 року.

Відзначимо, ще одна зміна, яка набирає чинності 1 січня 2014 р., полягає в тому, що якщо у громадянина є право постійно проживати на території іншої країни, то вважається, що він не проживає в Україні.
Підписатися:

Коментарі