• Що означає для авторинку зрив асоціації з ЄС?

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 листопада 2013 року

Президент України Віктор Янукович не підписав угоду про асоціацію з ЄС, а значить і угоду про зону вільної торгівлі. Від згортання євроінтеграції, в першу чергу, програють імпортери автомобілів. Але український автопром теж частково програв би, вважають експерти AUTO- Consulting

«Можна буде забути про можливість виходу українського автопрому на європейський ринок. Україна могла б бути цікава Європі виробництвом комплектуючих для ЄС. Цей факт міг бути переконливим козирем у переговорах з потенційними інвесторами», ― цитує портал думку фахівців інформаційно-аналітичної групи.

Угода про асоціацію з ЄС також відкривала безмитний шлях іномарок європейського виробництва до України. В перехідний період обсяг поставок був передбачений на рівні 45 тис. авто на рік. Хоча це невеликий обсяг, враховуючи нинішні реалії, але і його вистачило б, щоб знизити ціни на іномарки. Цінова ситуація в цілому на українському ринку також помінялася б, пише видання.

Нагадаємо, урочиста церемонія підписання угод про асоціацію з Євросоюзом з 12-ма новими країнами Східного партнерства завершилася сьогодні у Вільнюсі на саміті без підписання угоди українською стороною. Янукович заявив, що Україна ще не готова підписати її. Одна з причин ― тиск Росії. Інша ― економічні проблеми.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...