• Google у Франції змусили виплатити штраф 150 тисяч євро

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 9 січня 2014 року

Інтернет-компанії Google виписали штраф на 150 тисяч євро за порушення французького законодавства. Про це повідомила 8 січня на своєму сайті Національна комісія зі свободи інформації Франції (CNIL).

Рішення про стягнення штрафу винесли ще 3 січня, проте оголосили лише зараз. Як повідомили представники CNIL, політика конфіденційності, яку ввів пошуковик у 2012 році, не відповідає французькому законодавству. До цього подібні звинувачення пошуковику пред'явила влада Великобританії, Нідерландів, Німеччини, Італії та Іспанії.

У заяві CNIL повідомляється, що інформація про використання особистих даних, яку надає Google, неповна і недостатня. Дані, які компанія отримала через один зі своїх сервісів, в подальшому можуть без жодних підстав використовувати і в інших, а це, як зазначено в повідомленні, порушує права інтернет-користувачів.

Окрім штрафу Google зобов'язали також опублікувати на google.fr (сторінка Google у Франції) текстове повідомлення про те, що на компанію наклали санкції. Це повідомлення має з'явитися до 11 січня і провисіти не менше 48 годин. До часу публікації даної статті це повідомлення ще не з'явилося.

Офіційно CNIL зажадала від Google змінити політику приватності компанії, щоб вона відповідала законодавству країни, ще в червні 2013 р. Представники регулятора вважають, що пошуковик повинен запитувати окремий дозвіл на комбінування і збір даних з усіх сторонніх сервісів.

Політику конфіденційності, яка стала причиною розгляду у Франції, Google представила у квітні 2012 року. Завдяки новим правилам інтернет-корпорація змогла об'єднати дані користувачів пошукового сервісу з даними користувачів соцмережі Google+, пошти Gmail, відеосервісу YouTube, календаря та інших продуктів. У кожного із сервісів збереглося незалежне існування, однак особисті дані були пов'язані в єдину систему.

Читайте також:

Google використовуватиме фото користувачів у рекламі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...