• Яценюк: щоб покрити дефіцит бюджету, потрібно 289 млрд грн

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 1 квітня 2014 року

Загальний обсяг фіскального розриву в Україні становить 289 млрд грн, заявив учора в парламенті прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи проекти законів про запобігання фінансовій катастрофі в країні та внесення змін до Держбюджету на 2014 рік.

«Країна перебуває на межі фінансового та економічного банкрутства. Щоб покрити дефіцит, необхідно десь взяти 289 млрд грн», ― підкреслив Арсеній Яценюк.

За його словами, в суму фіскального розриву входять 71,6 млрд грн дефіциту держбюджету поточного року, 34 млрд грн так званих «надутих доходів держбюджету, які пропонувалися урядом Азарова-Януковича, 79,8 млрд грн територіальних громад і спеціальних фондів, 37,3 млрд грн переплачених податків і зборів, які необхідно відшкодувати українським компаніям, 30 млрд грн ― на відшкодування ПДВ, 33,4 млрд грн ― на відшкодування поточного дефіциту НАК «Нафтогаз України» за російський газ і 2,9 млрд грн втрат соціальних фондів.

Він запевнив, що український уряд не допустить банкрутства країни, але для цього їм необхідно буде прийняти пакет «дуже складних, жорстких і непопулярних реформ, які треба було втілювати протягом останніх 20 років, а не вчора-позавчора».

Арсеній Яценюк підкреслив, що це ті речі й кроки, які Україна зобов'язана буде зробити в поточному році, щоб у наступні два роки у країні відновилося поступове економічне зростання.


Читайте також:

Держборг України з $64,4 млрд піднявся до $73,2

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...