• Жителям Криму спростили перехід до українських вишів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 6 квітня 2014 року

Міністерство освіти і науки України дозволило університетам країни приймати на навчання студентів з Криму, а також спростило переведення кримських студентів до інших вишів країни.

За словами першого заступника Міносвіти і науки Інни Совсун, для переведення студентів з Криму до інших вишів України потрібно мати особисту справу з кримського навчального закладу, а якщо ці документи неможливо отримати, то мати при собі хоча б залікову книжку, повідомляє офіційний сайт відомства.

У будь-якому випадку, як сказала вона на круглому столі з нагоди нововведень у вступній кампанії до вишів, українські навчальні заклади можуть скористатися Єдиною державною електронною базою, щоб перевірити, чи дійсно студент навчається у кримському вищому навчальному закладі.

«Необхідно забезпечити інтереси кримських громадян, які хочуть продовжити навчання у вишах України. Нами прийнята низка рішень, які спрощують систему переведення студентів з кримських вишів до українських. Можна переводити студентів навіть з першого року навчання без погодження з Міністерством. Можна їх переводити на вакантні бюджетні місця або на контрактні. Якщо на одному курсі є державне замовлення за іншими напрямами навчання, то можна брати ці кошти і використовувати їх на потрібний напрямок», ― повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт 25 березня на розширеному засіданні президії Спілки ректорів вишів України.

Відповідний документ від 24.03.2014 року опублікований на сайті Міносвіти під № 1/9-174.

Тим часом, дніпропетровські виші вже почали зараховувати перших кримських студентів. Зокрема, 18 студентів-бюджетників Кримського державного медичного університету ім. Георгіївського виявили бажання продовжити навчання у Дніпропетровській державній медичній академії (ДДМА) за тією ж формою навчання, за якою вони навчалися в Криму.

Подібні звернення з переведення отримали й інші навчальні заклади Дніпропетровщини.


Читайте також:

На ЗНО-2014 зареєструвалося 87 000 абітурієнтів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...