• Острів Яву покрило вулканічним попелом

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 17 лютого 2014 року

З початку року на планеті активізувались вулкани — їхні виверження принесли неприємності жителям острова Ява, Індонезія, жителям російської Камчатки, а також Сицилії, Італія, та Суматри, Індонезія.

Жертвами активності вулкану Келуд на острові Ява стали щонайменше 6 чоловік — вони загинули від кам’яного дощу, який випав одразу після виверження. Уламки каміння величиною з кулак випадали в радіусі 50 кілометрів навколо кратера.

Стовп попелу, що утворився під час виверження, досягнув висоти 17 кілометрів. Такий вулканічний попіл покрив майже увесь острів — його шари огорнули 600 квадратних кілометрів території Яви.

Виверження вулкану Келуд почалось 13 лютого, одразу після чого були евакуйовані більше 200 тисяч місцевих жителів, які жили біля його підніжжя.

Наразі влада острову не може назвати точної кількості жертв виверження. Район виверження залишається недоступним для авіації.

За останні 7 століть Келуд вивергався 29 разів — цей вулкан вважається одним із найактивніших в Індонезії. Останнє його виверження сталось в 2007 році. В різні роки його руйнівна діяльність призводила до загибелі тисяч людей, що населяли прилеглі території. Так, у 1919 році він забрав життя 5 тисяч чоловік, а в далекому 1568 — 10 тисяч людей.

Окрім Келуда, на початку року активізувались вулкани Шивелуч на Камчатці, Росія, найбільший вулкан Європи Етна, що розміщений в Італії, а також вулкан Сінабунг на Суматрі.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...