• Медики: смартфони викликають безсоння

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 11 лютого 2014 року

Лікарі не рекомендують тримати поруч із собою смартфон або мобільний телефон під час сну, оскільки вони сприяють безсонню.

«Якщо ви прокидаєтеся в три ночі і перевіряєте будильник у своєму телефоні, то можете побачити отримане повідомлення і тут же залізти в кролячу нору електронної пошти. І сну як не бувало. Ви неминуче відчуєте занепокоєння з приводу побаченого, і ваше тіло стане напруженим. Ви будете ворочатися до шостої години ранку, думаючи про листа, текст або зустріч…», ― почав свою розповідь голова Центру порушень сну з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, доктор Девід М. Клеман (David M. Claman), передає The New York Times.

«Звичайно, ви можете поставити свій телефон на беззвучний або тихий режим, але це все одно не добре для вас, оскільки ви не можете розслабитися і завжди насторожені й пильні, а це вірна ознака безсоння, ― мовив він. ― Це рівнозначно тому, що ви встали і випили кави еспрессо».

Дослідник сну зазначив, що спостерігає, як 20-річні і 30-річні люди дуже захоплені телефонами, і безсоння у таких його пацієнтів стає все більш поширеним фактором.

До таких же спостережень дійшли і дослідники Великобританії та Фінляндії, які проводили дослідження в цій сфері протягом останнього десятиліття.

За даними Національного центру з вивчення розладів сну при Національному інституті здоров'я США, в 2013 році більше 40% американців страждали від безсоння. Від 10 до 15% мали хронічне безсоння.

У свою чергу, дослідження IDC Research за замовленням Facebook виявили, що в 2013 році 44% людей, які володіють смартфонами, використовують мобільний пристрій як будильник. Серед молодих людей (від 18 до 24 років) це число зросло до 54%.

«При погляді на екран смартфонів і планшетів, блакитне або яскраве світло, що випускається ними, впливає на рецептори мозку, які відповідають за сон, і це викликає циркадний ритм (неспання). Такі екрани роблять все, але не те, щоб допомогти вам заснути. Експериментальне дослідження показало, що люди, які користуються планшетом протягом двох годин перед сном, позбавляють себе додаткової години спокійного сну», ― прокоментував нейробіолог з відділу з вивчення сну при медичній школі Гарвардського університету Орфей М. Бакстон (Orfeu M. Buxton).

Щоб уникнути безсоння або переривання сну серед ночі, Клеман рекомендує в якості таймера купити звичайний недорогий будильник. На його думку, такий будильник не має жодних додатків або Wi-Fi і буде будити вранці, а не серед ночі. А смартфон медик радить на ніч залишати в іншій кімнаті.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...