• Українцям дарували «паспорти» Донецької республіки

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 10 лютого 2014 року

У Донецьку провели акцію, присвячену 96-й річниці утворення Донецько-Криворізької республіки, повідомляє donbass.ua.

У цьому заході взяли участь близько 50 осіб. Активісти 9 лютого зібралися біля пам'ятника Артему (Федору Сергєєву, засновнику ДКР). На плакатах, які розгорнули активісти, було написано: «Галицьким фашистам не місце в Донбасі», «Ні євроколонізації!», «За землю руську! За віру православну!».

Вони закликали владу міста та області розглянути питання про відтворення Донецько-Криворізької республіки і роздали всім охочим паспорти ДКР. Активісти розкритикували українську владу, яка йде, на їхню думку, на поводу у Заходу, і закликали Президента, щоб він якомога швидше провів федералізацію країни.

Донецько-Криворізька Радянська республіка (у складі РРФСР) була заснована 12 лютого 1918 року. До її складу увійшли території нинішніх Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької та частково — Сумської, Харківської, Херсонської та Миколаївської областей.

Її столицею був Харків. Урядом управляла Рада народних комісарів на чолі з Артемом (Федором Сергєєвим). У березні 1918 року ДКР приєдналася до Радянської України, а через рік було прийнято рішення ліквідувати її.

Зазначимо, зі схожою ініціативою про відтворення Донецько-Криворізької республіки близько 10 активістів виступили в 2009 році.

Сепаратисти активізувалися в Україні на тлі політичної кризи. З кінця листопада по країні, особливо в Києві, проходять акції на підтримку євроінтеграції і проти нинішньої влади. На півдні і сході країни подібні акції не знайшли підтримки у широких мас.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...