• Хто займе місце Леніна в Києві?

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 16 лютого 2014 року
Замість перекинутого пам'ятника Леніну на бульварі Шевченка можуть поставити монумент меценатам Миколі Терещенку і Лазарю Бродському, пише «Сегодня».

Щоб вивчити думку киян про те, який монумент повинен з'явитися на місці поваленого пам'ятника Леніну, 27 грудня в Інтернеті стартувало опитування. Підсумки оприлюднили 31 січня. Як виявилося, більшість жителів Києва сподіваються побачити на цьому місці монумент цукрозаводчикам і меценатам Миколі Терещенку і Лазарю Бродському.

У мерії були раді результатам опитування.

«Був момент, коли за одну ніч Ленін раптом зібрав більше тисячі голосів. Але наші програмісти визначили, що всі голоси відправлені з одного комп'ютера. Взагалі з тих 39% за Леніна, половина віддана нечесним шляхом. Однак це стало для киян стимулом голосувати за інші варіанти», — повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, пише видання.

Він сказав, що київські художники визначатимуть, як має виглядати пам'ятник, вже найближчим часом, і після цього питання про зведення монумента винесуть на розгляд Київради. Далі почнуть шукати мецената.

Відзначимо, завдяки цукрозаводчику Лазарю Бродському Києву дісталися безкоштовні лікарні, училища, були побудовані театри і музеї. Зокрема, за його кошти у Києві з’явилися: Театр оперети, Інститут електрозварювання ім. Є. Патона, будівля КПІ на пр. Перемоги, Обласна лікарня, синанога на Шота Руставелі та ін. У заповіті меценат залишив Києву 0,5 млн рублів на спорудження Бессарабського ринку.

Микола Терещенко, який торгував, окрім цукру, ще залізом, лісом, спиртом, сукном, витратив на благо міста 5 млн рублів. Серед багатьох його заслуг — золочення куполів Володимирського собору.
Підписатися:

Коментарі