• У майбутньому нас чекає роздрукована їжа?

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 25 січня 2014 року

Вже сьогодні чимало вчених досліджує технологію друкування їжі на 3D-принтері, пишуть «Коментарі». 

Проекти щодо створення 3D-принтера, який зможе друкувати їжу, фінансують відразу кілька компаній. Серед них і американське агентство NASA, яке оголосило про розроблення цієї технології ще в травні 2013 року.

Інженерне бюро з Техасу отримало грант від агентства розміром $125 тисяч на розробку обладнання, яке здатне друкувати їжу для космонавтів. Необхідні порошкоподібні інгредієнти для приготування їжі зберігаються у картриджах принтера. Далі вони змішуються, підігріваються й шар за шаром вирощуються.

Поки проводять експерименти із цукром, виробляючи елементи декору для тортів. У 2014 році пробуватимуть виготовляти піцу. Передбачається, що розроблений принтер зможе забезпечити їжею астронавтів, що відправляться в далекі космічні експедиції, а в майбутньому до певної міри це допоможе знизити нестачу їжі на Землі.

Водночас у цій новій галузі працюють і вчені з Корнельського університету (штат Нью-Йорк). Вони розробляють технологію Solid Freeform Fabrication, що за допомогою гідроколоїдів (замість чорнила) дозволить друкувати майже все, що заманеться: смажену рибу, варену курку, шоколад, моркву, яблука, гриби, банани, помідори чи свіжий сир.

Ще одна технологія, над якою зараз працюють учені, — це біопринтинг, тобто у тварини за допомогою біопсії беруть клітини, а з них, у свою чергу 3D-принтер вирощує шар за шаром м’ясо. Головує в цій галузі компанія Modern Meadow, в яку інвестує кошти Пітер Сіл, творець PayPal. Експериментальний шматок м’яса, випущений на 3D-принтері, випробували минулоріч в прямому ефірі.

В той же час, деякі американські вчені повідомляли, що пристрої для 3D-друку виділяють у повітря шкідливі речовини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...