• Джордж Клуні підтримав вимогу Греції повернути мармур Парфенона

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 лютого 2014 року

Популярний американський актор і режисер Джордж Клуні підтримав вимогу Греції до Великобританії повернути мармурові скульптури Парфенона Акрополю, вивезені звідти у 18-му столітті.

«Це справедлива вимога... У вас дуже непогані аргументи на підтримку вимоги повернути пам'ятники до Греції, що належать їй», ― відповів Клуні 9 лютого на прес-конференції в Берліні грецькій журналістці з питання мармуру Парфенона ― символу афінської демократії, що зберігається зараз в британському музеї.

Заява Джорджа Клуні викликала шквал оплесків, передає EuroNews

Того дня американський сценарист представляв на Берлінському кінофестивалі фільм «Мисливці за скарбами» («The Monuments Men»), написаний за книгою Р. Едсела і Б. Віттера «Захисники пам'яток». На думку Клуні, його фільм, який в США зустріли вельми прохолодно, є як ніколи актуальним для Афін.

За сценарієм кінострічки, група американських мистецтвознавців записуються в армію і направляються до Німеччини. Дія відбувається в роки Другої світової війни. Мета головних героїв фільму ― врятувати вивезені нацистами пам'ятники мистецтва з країн Європи і повернути їх музеям.

На знак подяки за позицію Клуні з повернення мармурів Парфенона міністр культури та спорту Греції Панос Панайотопулоса направив американському акторові лист подяки і запросив відвідати Грецію.

Нагадаємо, шедеври античності, що належать грецькій культурі, були вивезені з Афін у період з 1802 по 1812 роки британським посланцем в Константинополі лордом Елгіном. Зараз статуї Парфенона, фриз «Панафінейська процесія», плити фриза з афінського храму Беcкрилої Ніки, статуя Діоніса і одна з каріатид Ерехтейона зберігаються в Британському музеї.

Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...