• Домашні 3D-принтери: топ-9 моделей

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 15 лютого 2014 року

Незважаючи на те, що 3D-принтери вже давно стали звичайним обладнанням в конструкторських і дизайнерських бюро, а також на виробництві, серед широкого загалу панує думка, що ці цифрові моделі дуже дорогі й приватним ентузіастам не по кишені. Тим часом придбати такий апарат високого класу сьогодні можна вже за $2000 ― $3000, а для покупки простенького вистачить і $300.

Нижче ми познайомимо вас з дев'ятьма «домашніми» моделями 3D-принтерів, які можна розділити на три цінові категорії : наддоступні, середні і для професійних споживачів.

Фото: 3dp.su

Фото: 3dp.su

Абсолютний рекорд по доступності останні кілька місяців утримує модель 3D-принтера Printrbot Simple з інтерфейсом USB. Його ціна коливається від $300 до $1 тис. Більшість апаратів цієї категорії поставляється у комплекті деталей, тобто збірку здійснює сам покупець. Для отримання ж зібраного і відкаліброваного Printrbot Simple доведеться розщедритися ще на 100 доларів. Працює цей 3D-принтер з пластиком PLA. Однак ідеальної якості і точності 3D-друку від Printrbot Simple не чекайте. Це скоріше іграшка, пише Computerra.ru.

Фото: 3ders.org

Фото: 3ders.org

Більш цікавий пристрій ― Kinpo XYZprinting da Vinci 1.0. Вартість цього апарату становить $500. Тайванська компанія Kinpo представила його зовсім недавно, в грудні 2013 року, тому в широкий продаж він ще не надійшов. Рівень точності друку цього принтера варіюється від 0,4 до 0,1 мм в залежності від швидкості. Працює з пластиком ABS.

Фото: robaid.com

Фото: robaid.com

RepRap Open-Source Line ― ще один унікальний пристрій. Його можна придбати за $470― $620. Британці пропонують свою конструкцію і безкоштовно: на умовах відкритого вихідного коду, при цьому комплектуючі RepRap можна роздрукувати на них самих же. Збирається також самостійно. Комплекти для збірки можна купити на сайті Mixshop. Працює з пластиком ABS і PLA.

 
Фото: brandigg.de

Фото: brandigg.de

Cubify Cube ― модель середнього класу. Підключається до комп'ютера за допомогою USB або Wi-Fi. Цей пристрій з точністю друку до 0,2 мм можна придбати за $1 300. Працює з пластиком ABS і PLA. Одного картриджа ($49) вистачає на 13―14 об'єктів середніх розмірів (до 14 куб. см). Cubify Cube може зчитувати файли з USB-накопичувачів.

Фото: amazon.com

Фото: amazon.com

Принтер Afinia H-Series H479, який отримав безліч позитивних відгуків, забезпечує високе розділення (0,15 мм), але і ціна його вища ― $1 560. У моделі немає органів управління, і не передбачено зчитування файлів з USB-накопичувачів. Проте Afinia забезпечено вбудованою пам'яттю, завдяки чому в процесі друку його можна відключати від комп'ютера. Працює з пластиком ABS і PLA.

Фото: gizmag.com

Фото: gizmag.com

Із серії універсальних агрегатів затребуваним виявився Lulzbot TAZ 3 американської компанії Aleph Object. Його ціна становить $2 200. Відрізняється найвищою якістю роботи, але при цьому низькою швидкістю друку. Працює з пластиками ABS, PLA, PVA, HIPS і з полімером з деревної нитки.

Фото: 3dprinterplans.info

Фото: 3dprinterplans.info

Makerbot Replicator 2 ― дуже популярний і зручний у використанні 3D-принтер. Ціна така ж, як і у Lulzbot TAZ 3 ― $2200. Модель випускається з 2012 року і за цей час отримала звання «кращої» в своєму класі. Удостоєна безлічі призів. Є також двоколірна його модифікація (за $2 800) з двома друкуючими головками Replicator 2X.

Фото: cubify.com

Фото: cubify.com

3D-принтер Cubify Cubex відноситься до моделей середнього класу з дозволом друку від 0,125 до 0,1 мм на шар. Ціна апарата становить $2 800. Може друкувати різні об'єкти, навіть баскетбольний м'яч. Двоколірна модифікація Cubify Cubex (Duo) обійдеться покупцеві в $3 300, а триколірна (Тріо) ― в $4 400.

Фото: wired.com

Фото: wired.com

Formlabs Form 1 ― апарат промислової технології «стереолітографія SL». Коштує $3 300. Працює зі світлочутливими рідкими полімерами на основі метакрилату. Мінімальна товщина шару ― 25 мікрон (0,025 мм), розміри виготовлених моделей 125×125×165 мм, детальність ― 300 мікрон (0,3 мм). Друк займає кілька годин.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...