• У Китаї виявили понад 1000 стародавніх статуй Будди

  • П'ятниця, 23 травня 2014 року
Одна із 3000 статуй Будди, знайдених у 2012 році

Одна із 3000 статуй Будди, знайдених у 2012 році. Фото: Сунь Цзифу/ImagineChina/AP

Новини Китаю, культура стародавнього Китаю, китай, статуї Будди

Фото: Сунь Цзифу/ImagineChina/AP

Археологи виявили понад 1000 стародавніх статуй Будди у трьох кам’яних печерах, що розміщені на обриві гори на півночі Китаю в повіті Янцюй провінції Шаньсі, повідомляє сайт China.org.cn. Незважаючи на те, що їхній вік ще не був визначений офіційно, вважається, що статуї належать до часу правління династії Мін, пише Ейпріл Холловей на сайті Ancient Origins

Династія Мін правила Китаєм упродовж 276 років (1368—1644), після того як прийшла до влади після падіння монгольської династії Юань. Деякі дослідники описують Мін як «одну з найвеличніших в історії людства епох організованого правління та громадського спокою». Вона була останньою династією в Китаї, коли країною правили етнічні китайці. Пік створення кам’яних статуй Будди припадає на період від Північних і Південних династій (420—589) до династії Тан (618—907), тому знайдені кам’яні статуї Будди династії Мін — явище рідкісне.

Буддизм був введений у Китаї за часів династії Хань (206 р. до н.е. — 220 р. н.е.) після того, як імператору наснилася летюча золота людина, яку він прийняв за Будду, і він схвалив поширення цього вчення у Піднебесній. Буддизм у Китаї став офіційною релігією у 67 р. н.е. із приходом двох ченців — Мотона та Чуфарланя.

За словами Ян Цзіфу, директора туристичного бюро культурної спадщини повіту Янцюй, остання знахідка включає кам’яні статуї завдовжки від 12 до 25 см, висічені у стінах печери. Ян сказав, що, згідно з написами на двох стелах у печерах, дві з цих печер були відновлені за часів династії Мін.

Хоча це відкриття рідкісне і значне, воно не є безпрецедентним. У 1950-ті рр. було знайдено понад 2000 статуй в одному із храмів китайської провінції Хебей, а в 2012 році археологи виявили понад 3000 статуй Будди, що виявилося найбільшою знахідкою артефактів із часу заснування КНР у 1949 році.

Найновіше відкриття зробить внесок у вивчення історії релігійного мистецтва на півночі стародавнього Китаю.


Читайте також:

Коментар 6. Комуністична партія Китаю зруйнувала традиційну культуру

Китайські ієрогліфи: «Будда»

Найбільший Будда у світі: Майтрея в Лешань

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...