• Компартії Китаю не вдалося зірвати шоу китайського танцю

  • П'ятниця, 4 квітня 2014 року

Азія

Тайвань
4 — 9 бер.
12 — 15 бер.
18 — 22 бер.
25 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
3 — 8 квіт.
11 — 12 квіт.
Японія
15 — 16 квіт.
18 — 21 квіт.
Південна Корея
24 — 26 квіт.
29 — 30 квіт.Європа

Швейцарія
26 — 28 лют.
Нідерланди
3 — 4 бер.
Польща
7 — 8 бер.
Австрія
10 — 11 бер.
Германія
13 — 15 бер.
Бельгія
17 — 18 бер.
Італія
20 — 22 бер.
Ірландія
25 — 26 бер.
Великобританія
28 — 29 бер.
31 бер. — 1 квіт.
Швеція
4 — 7 квіт.
Франція
10 — 12 квіт.
Германія
14 — 16 квіт.
18 квіт.
Австрія
20 — 21 квіт.
Іспанія
24 — 25 квіт.
 
Плакат Shen Yun Performing Arts, розміщений перед готелем Sheraton у столиці Бельгії Брюсселі. Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін запланував зупинитися у цьому готелі, і китайське консульство поставило вимогу прибрати ці плакати.

Плакат Shen Yun Performing Arts, розміщений перед готелем Sheraton у столиці Бельгії Брюсселі. Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін запланував зупинитися у цьому готелі, і китайське консульство поставило вимогу прибрати ці плакати. Фото: Сяожань/Велика Епоха

Китайська влада чинить тиск на Бельгію, щоб вона закрила або прибрала плакати, що рекламують шоу класичного китайського танцю під час візиту лідера Комуністичної партії Китаю (КПК) Сі Цзіньпіна на цьому тижні.
Трупа Shen Yun Performing Arts дає виставу в Національному театрі в Брюсселі 2—6 квітня. Концерти Shen Yun, щорічно проходять приблизно у 20 країнах і 100 містах по всьому світу. Колектив поставив мету відродити культуру стародавнього Китаю, яку китайці вважають натхненною Богом, однак не може виступати в материковому Китаї через те, що в деяких номерах шоу в художній формі розповідається про те, як комуністична влада утискає різні соціальні групи у Китаї, зокрема послідовників духовної школи Фалуньгун (інша назва — Фалунь Дафа). 
Сі Цзіньпін зупинився у брюссельському готелі Sheraton, розташованому неподалік від Національного театру, де з відстані менше 5 метрів від входу у готель можна побачити щит Shen Yun. Із 2 по 6 квітня у трупи Shen Yun Performing Arts заплановані шість виступів у цьому театрі.
Вистави проходитимуть під час того як світові лідери, включаючи президента США Барака Обаму, зберуться в Брюсселі на саміт. Бельгія є столицею Європейського союзу, Європарламенту і НАТО.
Кампанія із розміщення плакатів Shen Yun наразі перебуває у віданні BHS Promotion, рекламного агентства, яке не відразу відповіло на запит, відправлений електронною поштою.
Представник BHS Promotion сказав в інтерв’ю EU Observer, що їх викликали у центральне відділення поліції Брюсселя і зажадали зняти плакати із рекламою Shen Yun, кажучи, що ці плакати створюють «проблеми для дипломатії».
Пізніше поліція відмовилася від цієї вимоги.
Тим часом, центральне відділення поліції також направило листа бельгійській Асоціації Фалуньгун, що організує виступи трупи у Бельгії. Зажадали закрити або прибрати всі плакати Shen Yun.
Ніколас Шольс, добровільний представник Асоціації Фалуньгун, повідомив журналістам у Бельгії, що в поліції йому сказали: «На оперативний штаб внутрішніх справ чинить тиск китайське консульство», — пише EU Observer.
Шольс додав, що пізніше поліція скасувала свою вимогу, так само, як і вимогу до рекламного агентства.
Однак, незважаючи на тиск із боку китайського консульства, майбутній виступ Shen Yun завоював підтримку з боку європейських лідерів.
Едвард Макміллан-Скотт, віце-президент Європейського парламенту, надіслав листа мерові Брюсселя, заявляючи, що Компартія Китаю (КПК) щороку загрожує театрам подібним чином, і сказав, що те, що проблема вже вирішена, є гарною новиною.
КПК регулярно намагається чинити тиск на інші країни і театри, щоб ті скасовували виступи Shen Yun.
Тиск КПК стосовно квітневих виступів — це вже втретє, коли китайська влада намагається створити проблеми, перешкоджаючи виставам Shen Yun в Брюсселі.
У березні 2013 р. Національний театр тимчасово припинив продавати квитки Shen Yun через те, що, як виявилося, чинився тиск із боку китайської влади. За інформацією сайту «Мінхуей», Національний театр пізніше відновив нормальну роботу і виступив із заявою, у якій говорилося: «У нас контракт. Бельгія — це вільне суспільство. Театр поважає право на свободу вираження думок».
За два роки до цього КПК також безуспішно намагалася зірвати виступ Shen Yun у Брюсселі в тому ж театрі. За інформацією «Мінхуей», було встановлено, що співробітники китайського посольства тоді зв’язалися з менеджером театру і зажадали скасувати виступи. Менеджер відхилив вимогу.
Бельгійська Асоціація Фалунь Дафа, що представляє Shen Yun, організувала 28 березня прес-конференцію, закликавши владу Бельгії та ЗМІ розслідувати спроби Пекіна усунути рекламу Shen Yun, а також підтримати свободу культури.
Це привернуло велику увагу бельгійських новинних агентств.
Найбільший бельгійський франкомовний телеканал RTBF висвітлив події у своєму випуску новин у прямому ефірі.
Шольс, представник Фалуньгун, розповів у цьому репортажі про те, як Комуністична партія зруйнувала китайську культуру і про те, як зараз переслідує практику Фалуньгун. «Уряд Бельгії зазнавав тиску, але не піддався йому», — зазначив він.
Місцеві газети L'Avenir і La Libre Belgique висвітлили у своїх повідомленнях цей скандал. «Яким чином зображення витонченої китайської танцівниці може засмутити президента Сі?», — питалося у статті La Libre Belgique.
«Ці вистави ілюструють не лише 5000-річні традиції Китаю, а й переслідування послідовників Фалуньгун комуністичною партією», — йдеться у статті.
Фламандська партія зелених теж закликала брюссельську поліцію «запобігти експорту Китаєм культурної цензури».
Джошуа Філіп, Велика Епоха
Коментар редакції: Близько 5 років тому виступ Shen Yun зірвали в Україні через тиск китайського посольства.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...