• На українському чорному ринку втричі подорожчав пістолет Макарова

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Субота, 5 квітня 2014 року

Спроби влади реалізувати постанову «Про негайне роззброєння незаконних збройних формувань в Україні» викликали підвищений попит на вогнепальну зброю на чорному ринку країни.

Так, у Києві ціна пістолета Макарова на чорному ринку зросла втричі, а попит ― у 60 разів.

Народний депутат України від ВО «Свобода» Юрій Сиротюк, автор закону «Про громадянську зброю і боєприпаси», вважає, що обмеження на носіння вогнепальної зброї в нинішній ситуації в Україні приречене на провал. 


«Очікувати, що люди будуть добровільно здавати зброю після подій на Майдані і перед лицем загрози російської окупації не доводиться. Тому єдиним розумним виходом у цій ситуації буде легалізація окремих видів вогнепальної зброї», ― цитує офіційний сайт «Української асоціації власників зброї» коментар Юрія Сиротюка.

Він продовжив: «Влада оголошує місячники добровільної здачі зброї. Але десятки і навіть сотні тисяч українців навпаки почали шукати зброю через загрозу для свого життя. Ми можемо закрити очі на це і посилати бійців розстрілювати вчорашніх героїв революції, але це не вирішить проблеми, а призведе до нового Майдану ― збройного. І це буде природна реакція людей. Українська влада повинна перейняти досвід Молдови, Грузії та країн Балтії і створити законні механізми права громадян України володіти певними видами вогнепальної зброї».

На його думку, ухвалення такого закону поліпшить ситуацію, сприятиме зниженню рівня злочинності, оскільки з'явиться чітка регламентація володіння зброєю і послідує негайна демілітаризація.

Нагадаємо, 2 квітня заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив на засіданні КМУ, що з 1 березня до 1 квітня співробітники органів внутрішніх справ у рамках місячника добровільної здачі зброї вилучили 15 362 одиниці зброї, боєприпасів та вибухівки. При цьому добровільно здали лише 87 одиниць вогнепальної зброї та 70 одиниць спеціальних засобів.


Читайте також:

Названо відповідальних за вбивства активістів Майдану
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...