• Приватні вантажівки можуть тимчасово забрати для потреб війська

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 22 травня 2014 року

Днями депутати Верховної Ради внесли поправки до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», згідно з якими особистий транспорт українських громадян можуть у будь-який момент вилучити на потреби армії строком до 90 днів.

Власників приватного автотранспорту можуть тимчасово позбавити їхніх авто не тільки в разі війни або оголошення надзвичайної ситуації, але і в період часткової мобілізації чи проведення антитерористичної операції (АТО), повідомляє газета «Сегодня».

Вилучати обіцяють тільки у виняткових випадках. Списки машин, які можуть забрати у тимчасове користування, Кабмін оголосить після прийняття постанови на основі списків зареєстрованих авто, переданих місцевими органами влади за поданням військкоматів.

Як пояснив газеті один з авторів закону Юрій Сиротюк, депутат від партії «Свобода», вилучити можуть автомобіль будь-якої марки (окрім легкових). Насамперед, це будь-які вантажівки або автобуси, які стоять на обліку у військкоматі. Виняток становитимуть викрадені або авто, що перебувають у непридатному стані.

«Машина буде прийматися і передаватися згідно акту, в якому вкажуть відомості про власника, техстан та вартість авто, які оцінять державні експерти. У разі пошкодження або знищення машини власнику компенсують збитки», ― роз'яснив Сиротюк.

Він додав, що перед вилученням авто його господаря сповістять повісткою, дзвінком або смс-повідомленням.

Як нагадав виданню військовий експерт Костянтин Анатольєв, раніше подібна схема «на випадок війни діяла в СРСР.


Читайте також:

Представники ДНР хочуть «націоналізувати» підприємства Ахметова

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...