• Колекційні авто кіностудії Довженка виявили в Межигір'ї

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 19 березня 2014 року

За даними Антикорупційного комітету, в гаражі Межигір'я були виявлені машини Національної кіностудії імені Олександра Довженка.

Серед них два колекційних авто «Чайка» (ГАЗ-13) 1962 і 1975 років випуску і раритетний лімузин «ЗІЛ-114» 1977 року. Усі вони потрапили у власність Межигір'я незаконно: шляхом корупційних угод адміністрації державного підприємства художніх фільмів.

Про це сьогодні заявив прес-секретар Антикорупційного комітету Олександр Герасимов, передає «Укрінформ». 

За словами Герасимова, Генеральний директор кіностудії Ігор Ставчанський у 2009 році взяв кредит у комерційному банку ВАТ «Камбіо», а в якості застави вніс майже цілий автопарк кіностудії (27 машин).

Згодом, як з'ясувало розслідування, всі закладені авто перейшли у власність банку «Камбіо» через неплатоспроможність боржника, а три раритетні машини ― до колекції опального президента України Віктора Януковича.

За оцінками експертів, вартість кожної з перерахованих вище машин може сягати за двісті тисяч євро, в той час як вони були відчужені лише 600 тисяч грн.

За припущенням Герасимова, попередній режим навмисно готував план ліквідації кіностудії Довженка, а на її місці хотів побудувати житловий комплекс.

Нагадаємо, Янукович покинув свою резиденцію в Межигір'ї в ніч на 22 лютого, після чого її взяли під контроль представники самооборони Майдану. Пізніше особняк відійшов державі. Нині всі документи «чорної бухгалтерії» Межигір'я після розслідування публікуються на сайті YanukovychLeaks


Читайте також:

У Межигір'ї знайшли ще «скарби»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...