• У Китаї завели справи проти ряду впливових людей

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    Субота, 19 квітня 2014 року
Працівники обслуговують клієнтів на АЗС PetroChina у Пекіні 5 листопада 2007 р.

Працівники обслуговують клієнтів на АЗС PetroChina у Пекіні 5 листопада 2007 р. Фото: Фредерік Дж. Браун/AFP/Getty Images

Керівник державної нафтової компанії і політик високого рангу у провінції Сичуань — дві нових особи, діяльність яких компартія розслідує на предмет «серйозних дисциплінарних порушень», що, як вважають, націлене на колишнього очільника безпеки Китаю Чжоу Юнкана. 

Центральна комісія із перевірки дотримання дисципліни 12 квітня розмістила на своєму сайті повідомлення, що складається з одного речення та з якого випливає, що Чжао Мяо, член Постійного комітету Комітету компартії у Ченду, столиці провінції Сичуань, перебуває під слідством за дисциплінарні порушення. Це термін, під яким мають на увазі корупцію.

Як повідомив 12 квітня діловий журнал Caixin, очільник відділу зовнішнього зв’язку в Національній нафтогазовій корпорації Китаю (ННГКК) Янь Цуньчжан теж перебуває під слідством.

Caixin часто і детально висвітлював розслідування щодо Чжоу Юнкана і його сім’ї, у результаті чого деякі політичні коментатори вважають, що Ван Цішань, нинішній глава Комісії з перевірки дотримання дисципліни, використовує журнал для поширення інформації про те, як руйнується політична мережа Чжоу.

Мішенню партійних слідчих стало невідоме, але значне число осіб та організацій у провінції Сичуань і нафтовій промисловості. Чжоу шефствував над цілою мережею в обох секторах: як бос ННГКК наприкінці 1990-х і як глава партії в Сичуані із 1999 по 2002 рр.

Звідти він був підвищений екс-главою КНР Цзян Цземінєм і відігравав різні ролі, пов’язані із внутрішньою безпекою. Політологи вважають, що це сталося тому, що Цзян шукав вірного виконавця для жорсткої реалізації своєї політики переслідування китайських громадян, що слідують традиційній духовній практиці Фалуньгун. Зрештою Чжоу доріс до того, щоб очолити Політико-юридичну комісію — орган партії, що не підпадає під дію законів і який контролює бюджет понад 100 мільярдів доларів. Він здійснює нагляд за тюремною системою, судами, прокуратурою, поліцією, воєнізованою поліцією та багатьма іншими органами.

Чжоу залишив цю посаду наприкінці 2012 року, коли Сі Цзіньпін, нинішній лідер партії, зайняв пост верховного вождя Китайської Народної Республіки. Апарат безпеки тепер під контролем Сі, і Чжоу Юнкан був поступово поглинутий серією розслідувань. Покарання Чжоу, як вважається, пов’язане зі змовою проти Сі, яку планували здійснити Чжоу і Бо Сілай, колишній член Політбюро, що був заарештований за корупцію і зараз сидить у в’язниці.

Слідчі органи партії, як відомо, проводять насильницькі і тривалі допити тих, проти кого ведеться розслідування, з метою отримання зізнань у скоєнні правопорушень. Поки що невідомо, чи був Чжоу Юнкан підданий цьому процесу.


Читайте також:

У колишнього боса безпеки Китаю Чжоу Юнкана вилучили $14,5 млрд 

Китайський режим переживає кризу 

Комунізм: що ж це насправді («Дев’ять коментарів про комуністичну партію»)?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...