• Екс-головному поліцейському Китаю майже офіційно сказали «до побачення»

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 березня 2014 року
Представник партії Люй Сіньхуа під час прес-конференції у Великому залі народних зборів у Пекіні 2 березня 2014 року. Люй практично визнав, що у колишнього глави безпеки Чжоу Юнкана великі проблеми.

Представник партії Люй Сіньхуа під час прес-конференції у Великому залі народних зборів у Пекіні 2 березня 2014 року. Люй практично визнав, що у колишнього глави безпеки Чжоу Юнкана великі проблеми. Фото: Ван Чжао/AFP/Getty Images

Комуністична партія Китаю двічі за останні 24 години підходила надзвичайно близько до того, аби прямо сказати, про що всі й так уже здогадуються: колишній глава безпеки китайського режиму Чжоу Юнкан став об’єктом політичної чистки.
Принаймні, це майже однозначне повідомлення, яке можна було витягти із кумедного діалогу між репортером і прес-секретарем у суботу.
Люй Сіньхуа, прес-секретар Народної політико-консультативної ради Китаю, офіційного консультативного органу, відповів на запитання одного з репортерів гонконгської газети South China Morning Post таким чином, що практично підтвердив — Чжоу буде покараний.
Журналіст запитав: «Ми помітили, що багато іноземних ЗМІ повідомляють у новинах інформацію про колишнього члена Постійного комітету Політбюро Чжоу Юнкана. Цікаво, чи може спікер прояснити ситуацію, аби розвіяти сумніви зовнішнього світу?»
Коли питання було перекладено, у прес-залі пролунав сміх. Люй помітно посміхнувся, перш ніж зробити сувору заяву щодо цього питання.
«Скажу так, — сказав він, — минулого року Центральний комітет із перевірки дотримання дисципліни провів розслідування щодо 31 особи на предмет порушення закону і партійної дисципліни. Всім відомо, що серед них є й ті, хто займав міністерські пости... включаючи високопосадовців, у яких були серйозні дисциплінарні проблеми».
«Порушення дисципліни» — таким виразом китайські партійні чиновники зазвичай позначають корупцію, але також це є зручною фразою, що використовується, коли вищі посадовці партії бажають позбутися своїх політичних опонентів.
Він додав: «Ми говоримо партії і суспільству: незалежно від того, хто ти і наскільки високий пост обіймаєш, якщо ти порушив дисципліну партії та закон, ти зазнаєш серйозного розслідування і суворого покарання. Це не порожні балачки».
Слова Люя зрештою не залишили ні в кого сумнівів. «Я можу вам відповісти лише так, — сказав він репортерові. — Ви мене розумієте?» Потім він посміхнувся вже свідомо, і пролунав гучний сміх із натовпу.
Іншими словами, багато хто тлумачив ці висловлювання так, що у Чжоу Юнкана великі проблеми.

Довгий список звинувачень Чжоу

Якщо проти Чжоу Юнкана дійсно оприлюднять звинувачення, про які протягом майже двох років ходили припущення, то це стане у своєму роді однією з чисток, що торкнулися найвищого за десятиліття рівня в партії.
Чжоу став для Сі Цзіньпіна мішенню частково через його міцні зв’язки з колишнім членом Політбюро Бо Сілаєм, що теж потрапив під чистку. Як багато хто вважав, Бо мав змінити Чжоу Юнкана на посту глави органів безпеки, і, як кажуть, ці двоє також змовилися здійснити політичний переворот, аби послабити, а потім замінити Сі Цзіньпіна. Політичні аналітики вважають, що Сі має покінчити із Чжоу, інакше його сприйматимуть як слабкого лідера.
Слідом за висловлюваннями прес-секретаря, на ніби напівофіційному сайті партії www.lianzheng.org (що китайською означає «чистий уряд»), у суботу з’явилася інформація про рішення ЦК партії, що після розслідування великого списку злочинів Чжоу, він буде вигнаний із Комуністичної партії
Розпорядження про офіційне «рішення» по колишньому головному силовику Чжоу Юнкану з’явилося на сайті lianzheng.org, що, як видається, є офіційним сайтом партії. Тим не менш, доти, поки звістка не буде оголошена рупорами партії, справа не вважатиметься офіційно підтвердженою.

Розпорядження про офіційне «рішення» по колишньому головному силовику Чжоу Юнкану з’явилося на сайті lianzheng.org, що, як видається, є офіційним сайтом партії. Тим не менш, доти, поки звістка не буде оголошена рупорами партії, справа не вважатиметься офіційно підтвердженою. Скріншот: lianzheng.org/Велика Епоха

Він, як повідомлялося, протягом всієї своєї кар’єри привласнив величезні суми грошей — в нафтогазовому секторі в провінції Сичуань і в якості глави апарату безпеки. Він «зловживав своїми повноваженнями, зробив серйозні помилки, і несе за це величезну відповідальність», — сказано у повідомленні. Він вкрав гроші у держави і збагатив свою сім’ю. Він брав участь в огидних сексуальних стосунках із багатьма жінками. Він вступив у змову зі злочинними угрупованнями для скоєння злочинів. «Діяльність Чжоу Юнкана призвела до серйозних наслідків, заподіяла колосальних збитків репутації партії та країни і справила поганий вплив всередині і поза державою», — йдеться у повідомленні.
Падіння Чжоу стане дійсно офіційним лише тоді, коли про це заявлять рупори партії агентство «Сіньхуа» і газета «Женьмінь жібао». Але зараз у спостерігачів уже майже не залишилося сумнівів.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...