• Ще один китайський високий чиновник потрапив під слідство

  • Субота, 28 грудня 2013 року
Сюй Цайхоу (справа), заместитель председателя Центрального военного совета разговаривает с Бо Силаем, опальным чиновником компартии Китая, во время церемонии открытия Всекитайского собрания народных представителей (ВСНП) в Большом зале народов 5 марта 2012 года в Пекине, Китай. Фото: Feng Li/Getty Images

Сюй Цайхоу (праворуч), заступник голови Центральної військової ради розмовляє з Бо Сілаєм, опальним чиновником компартії Китаю, під час церемонії відкриття Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) у Будинку народних зібрань 5 березня 2012 року в Пекіні, Китай. Фото: Feng Li/Getty Images

Сюй Цайхоу, колишній заступник голови Центральної військової ради, перебуває під слідством у зв'язку з його дружніми стосунками з опальним колишнім членом Постійного комітету Політбюро Чжоу Юнканом. Про це повідомила посадова особа високого рангу в Пекіні. Як і зазвичай відбувається в ході боротьби за владу в комуністичній партії, Сюй був звинувачений у «корупції».

На початку квітня «Великій Епосі» стало відомо, що Сюй Цайхоу піддали внутрішній мірі покарання в системі компартії, яку називають «шуангуй» (подвійна вказівка). Стверджується також, що він був зареєстрований в «лікарні 301» з раком сечового міхура. Проте, Пекін в той час не підтверджував, що Сюй заарештований. 


Його звинувачення в корупції пояснюють тим, що Сюй грав важливу роль у державному перевороті, який планували провести Чжоу Юнкан і Бо Сілай незабаром після приходу до влади нового лідера партії Сі Цзіньпіна.

Сюй Цайхоу з північно-східної провінції Ляонін давно зарекомендував себе як союзник Бо Сілая, нині опального колишнього партійного боса мегаполісу Чунцін. Як Бо і Чжоу, Сюй брав активну участь у переслідуванні і видаляння органів у практикувальників Фалуньгун

Коли Бо Сілай був мером міста Далянь і членом Даляньського міського комітету, Бо забезпечив Сюй Цайхоу і його родині вагому підтримку в бізнесі, і у них зав'язалося тісне партнерство.

Коли Сюй став віце-головою Центральної військової ради, він співпрацював із Бо, який був губернатором провінції Ляонін на той час, а пізніше став міністром торгівлі та накопичив величезний капітал. Без схвалення Державної ради він використав 18,6 мільярдів юанів (близько 3,06 мільярдів доларів) для розвитку острова Чансін, який розташований поблизу з його рідним містом Вафандянь в провінції Ляонін.

Народжений в 1943 році Сюй Цайхоу під заступництвом колишнього генерального секретаря Цзян Цземіня піднявся політичною драбиною, і був у ЦК компартії 15, 16 і 17-го з'їздів. Він був також відомий як найбільш надійний союзник Цзяна в армії.

Читайте також:

Колишній головний китайський пропагандист став мішенню розслідування

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...