• Китай невдоволений звинуваченням у геноциді тибетців

  • Субота, 30 листопада 2013 року
Духовный лидер Тибета Далай-лама, 20 сентября 2013 года. Фото: HOLGER HOLLEMANN/AFP/Getty Images

Духовний лідер Тибету Далай-лама 20 вересня 2013 року. Фото: HOLGER HOLLEMANN / AFP / Getty Images

Під час дипломатичних зустрічей у Пекіні та Мадриді влада Китаю висловила своє невдоволення рішенням Іспанського національного суду — видати ордер на арешт Цзян Цземіня, колишнього генерального секретаря компартії Китаю, і чотирьох інших вищих чиновників цієї країни. Ордер на арешт став результатом розслідування суду, яке підтвердило участь цих людей у геноциді тибетців.

Після того, як було винесено рішення про засудження Цзян Цземіня і ще чотирьох чиновників, речник міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей негайно скликав прес-конференцію і попередив: «Ми сподіваємося, що відповідні органи Іспанії серйозно розглянуть стурбованість Китаю і не будуть робити нічого такого, що може зашкодити країні або відносинам між Китаєм і Іспанією».

20 листопада Пекін викликав посла Іспанії, щоб обговорити рішення суду і в той же день в Мадриді керівник відділення по Північній Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіону при іспанському МЗС Ернесто Зулуета зустрівся з представником китайського посольства.

Крім того, 20 листопада міністр закордонних справ Хосе Мануель Гарсія Маргалло, повернувшись з Каліфорнії та Флориди, організував термінову зустріч, «щоб вийти зі скрутного становища», сказавши, що це питання можна обговорити на Раді міністрів, повідомила іспанська газета El País.

Спікер іспанського МЗС зазначила 21 листопада, що в Пекіні на зустрічі Китай повторив, що це рішення суду може зашкодити відносинам між двома країнами. Спікер сказала, що на перемовинах у Мадриді офіційний представник Китаю заявив, що це рішення — втручання в судову систему Китаю.

Пекін стверджує, що правило «імунітет суверенної держави від звичайної цивільної відповідальності» має дотримуватися. Водночас, в міжнародному законодавстві глава держави може розраховувати на захист лише тоді, коли займає цю посаду.

Раніше китайський режим карав країни за дії, які йому не подобалися. Європейські нації, чиї лідери зустрічалися з Далай-ламою, виявили, що китайський режим відмовляє їм у зустрічах на вищих рівнях і не погоджується на економічні угоди.

Хосе Еліас Естев (Jose Elias Esteve), юрист, який представляє позивачів у справі геноциду перед Національним судом, сказав «Великій Епосі», що дипломатичні протести Китаю «напряму вимагають, щоб іспанський уряд закрив справу під приводом того, що це може зашкодити відносинам між Іспанією і Китаєм».

«Іспанія — це демократична країна, і судова гілка влади має бути незалежною від виконавчої», — сказав Естев.

Естев не погодився з твердженням про те, що Іспанія переслідує економічний інтерес, схиляючи Китай до більш м'якої і мирної політики.

«Багато продуктів, які ми купуємо, роблять тибетські в'язні в центрах ув'язнення, які подібні до трудових таборів, — сказав Естев іспанській газеті Levante. — З точки зору економіки, заохочення [іспанською] державою перебазування компаній-виробників текстилю та іграшок в Китай не тільки підтримує порушення прав людини там, а й збільшує безробіття тут [в Іспанії]».

Рішення, оголошене Іспанським національним судом, винесено одночасно з посиленням протиріч у Тибеті. З лютого 2009 року 123 тибетці вчинили самоспалення на знак протесту проти політики китайського режиму, як повідомляє громадська організація «Міжнародна кампанія захисту Тибету». 1 жовтня як мінімум 60 тибетців були поранені, коли китайські силовики відкрили вогонь по протестувальниках, згідно з даними організації.

Нагадаємо, раніше, 9 жовтня 2013 року, Вищий кримінальний суд Іспанії пред'явив Ху Цзіньтао звинувачення в геноциді тибетців

Анастасія Губін, Велика Епоха, Іспанія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...