• Подружня пара за 90 років померла протягом 10 годин

  • Вівторок, 12 листопада 2013 року

92-річний чоловік та його 93-річна дружина померли протягом однієї доби, з різницею в трохи більше 10 годин в провінції Хубей.

Внучка держит фотографию 1980-х годов бабушки с дедушкой. Скриншот: Wuhan Evening Times

Внучка тримає фотографію 1980-х років бабусі з дідусем. Скріншот: Wuhan Evening Times

Дружину собі Хань Юн'ян не обирав, за звичаєм її вибрали батьки. Літня пара залишила після себе 6 дітей і 15 онуків, 12 з яких вони виховали самі, повідомляє видання «Вечірні новини Уханя».

З травня вони жили в будинку престарілих, оскільки в їхньому селі будинки зносили, і здоров'я в обох було вже не те.

Незважаючи на неврологічні порушення, які викликали нечітку вимову, Хань постійно дбав про Ян, відтоді як її прикувало до ліжка. Вона померла увечері 30 жовтня, а він — на наступний ранок. При цьому він не знав, що його дружина померла, бо турботливі родичі промовчали про це, боячись нашкодити його здоров'ю.

Сусіди немолодого подружжя в інтерв'ю цій газеті пролили світло на їхні стосунки. Чоловік на прізвище Сюн сказав, що вони були вельмишановними людьми, добре ладнали з усіма і робили все можливе, щоб допомагати іншим.

Коли місцеві жителі дізналися, що Хань і Ян пішли на той світ, сотні людей прийшли на траурну церемонію. Один з її учасників сказав: «Їм обом було за дев'яносто. Вони пережили чотири покоління і померли в похилому віці. Я б сказав, що це не так уже сумно».

Другий їхній син, 65-річний Хань Чанці, сказав, що не пам'ятає, щоб його батьки коли-небудь сперечалися або билися. Вони ніколи не били і не лаяли своїх дітей — замість цього вони приводили їм розумні доводи, коли ті вели себе погано. «Ми шестеро — хороші люди, і все завдяки їм, вони були нашим зразком для наслідування», — додав він.

«Мої бабуся з дідусем були дуже вірними», — сказала їхня онука Хань Цзюньін. — Вони прожили разом понад 70 років. Напевно, між ними існував якийсь тонкий зв'язок [в Китаї багато хто вірить у реінкарнацію — добрі стосунки в цьому житті, можливо, пов'язані з тим, що обидві людини добре ставилися один до одного в минулому житті — прим.ред.]. Бабуся все життя слідувала за дідусем. А зараз вона слідує за ним після смерті».

Літня пара зберігала фотоальбом з пожовклими фотографіями. «На всіх фотографіях вони обидва виглядають щасливими, — сказала Хань Цзюньін. — Кожен день дідусь подовгу розглядав їх і розповідав нам історії цих фотографій».

Користувачі мережі залишили позитивні відгуки про літню пару на сервісі мікроблогів Вейбо (китайський аналог соцмережі Twitter). «Диво зустрінеш не кожен день. Важко бути таким щасливим і задоволеним життям», — сказав один користувач.

Інший написав: «Дожити разом до старості колись було звичайним ділом. Але зараз у цьому суспільстві, де для людей головне — це пристрасть, і процвітає сексуальна розбещеність, ця пара — немов рідкісна перлина. Бажаю їм бути разом і на небесах».

Ще один коментатор зазначив: «У цьому світі найбільш зворушливе — це зберігати відданість усе життя».

Читайте також:

Весільні традиції Китаю 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...