• Відомий китайський експерт передрікає крах економіки Китаю

  • Пузир на ринку нерухомості і цінних паперів Китаю вже величезний і може призвести до небезпечних наслідків
  • П'ятниця, 1 листопада 2013 року

Одного дня пузир на ринку нерухомості Китаю вибухне — так вважає відомий китайський фінансовий експерт і блогер. Він каже, що тоталітарна економічна система комуністичного режиму неминуче породить кризу в Китаї.

Основные проблемы китайской экономики (часть первая)

Під час Пекінської виставки інвестицій та нерухомості відвідувачі розглядають модель майбутньої будівлі. Відомий китайський фінансовий експерт Ню Дао пророкує, що міхур на ринку нерухомості і цінних паперів Китаю вибухне і призведе до економічної кризи, яка, у свою чергу, повалить китайський режим. Фото: Mark Ralston/AFP/Getty Images

Ню Дао — фінансовий коментатор державного каналу CCTV, консультант компанії Essence Securities (одна з провідних компаній на ринку безпеки в Китаї) і викладач при університеті Цзінхуа. У своєму повідомленні від 26 вересня він попереджає, що криза, яка вже насувається, може принести катастрофічні наслідки.

Розкрадання багатства нації

У статті, опублікованій 8 жовтня (вона була видалена з веб-сайту Sina незабаром після публікації), Ню пояснив, що через правління тоталітарного комуністичного режиму права китайських громадян не захищені зовсім. У якомусь сенсі, сказав він, китайські люди — не громадяни, а просто «жителі» — у них крім житла нічого немає.

Це основна причина, чому Комуністична партія Китаю не боїться до нескінченності розширювати пузир на ринку нерухомості, і чому Банк Китаю може необдумано друкувати грошей стільки, скільки хоче, написав Ню. Пузир на ринку нерухомості став для правлячого класу інструментом, за допомогою якого можна розкрадати народне багатство.

Ню написав, що пузир на ринку цінних паперів також приречений на вибух; причому, як правило, чим більший пузир, тим більше шкоди. Китайці, які вкладають у нерухомість, за його словами, в кінці кінців, виявлять, що нерухомість лише використовувалася владою як інструмент, щоб штучно збільшити ціну капіталу.

Через понад 20 років відтоді як пузир на ринку цінних паперів Японії вибухнув, у цій країні змінилося 13 прем'єр-міністрів. Для Китаю, як написав Ню, це не буде лише питанням зміни прем'єр-міністра, а швидше це призведе до падіння режиму. Пузир у Китаї ще більшого розміру, ніж той, який був у Японії, вважає Ню.

Важкі наслідки для економіки

На Китайському форумі під час саміту АТЕС 2013 (Азіатсько-Тихоокеанське економічне співробітництво) консультант Держради КНР Ся Бінь сказав, що фінансова криза в Китаї вже проглядається. Деякі місцеві адміністрації Китаю стали неплатоспроможними вже давно і виживають лише завдяки тому, що беруть ще більше грошей у борг. Криза ще не «підірвала» країну, і погані борги ще не проявили себе тому, що про них замовчують, випускаючи ще більше грошей, написав Ню.

3 жовтня Швейцарський фінансовий конгломерат Credit Suisse опублікував звіт «Перспективи азіатської економіки», де виклав нерозв’язані проблеми економіки Китаю. Головний економіст по Азії при Credit Suisse Дун Тао сказав, що піковий час повернення боргів для місцевих адміністрацій Китаю — це кінець 2014 — початок 2015 рр.

Проблема в тому, сказав Тао, що нерухомі проекти місцевих адміністрацій не зможуть відшкодувати вкладених інвестицій. Отже, криза місцевих боргів китайських адміністрацій може проявити себе у другій половині наступного року.

Ню раніше писав, що нормальна економічна криза при вільній ринковій економічній системі в західних країнах може мати куди більш катастрофічні наслідки при тоталітарній економіці. Через те що для тоталітарних держав головне завдання — це не дозволити економічній кризі стати соціальною, вони приховують економічні проблеми і роблять все, аби тільки не дозволити проявитися економічній рецесії.

У результаті, в кінці кінців, маленькі пузирки стануть великими пузирями, а маленькі проблемки перетворяться на великі проблеми, які неможливо вирішити, написав Ню. У підсумку, такий стан справ перейде у всепоглинальну кризу, яка скине диктатора і зруйнує державу, або їх обох.

Найбільш явним прикладом з історії Ню називає розпад Радянського Союзу. Руйнування режимів з тоталітарними економіками, зокрема, в таких країнах, як Румунія, Камбоджа (режим «Червоних кхмерів») і Німецька Демократична Республіка, відбулося через те що всі вони з самого початку приховували економічні проблеми, які в результаті призвели до посилення внутрішніх конфліктів.

Ню попереджає, що таке ж може очікувати і Китай — причому він вважає, що це буде величезна криза, яку ніколи не бачили в історії людства. Він каже, що таке лихо може вразити весь світ.

Лі Шуан, Велика Епоха

Читайте також:

Китай накопичив рекордне число пустих квартир і будинків

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...