• Колишнього лідера Китаю звинуватили в геноциді тибетців

  • Субота, 19 жовтня 2013 року
(Слева направо) Тубтен Вангчен (жертва и истец), Палден Гьятсо (потерпевший), Такна Джигме Сангпо (потерпевший), Калсанг Пунтсок (директор Конгресса тибетской молодежи) стоят перед зданием испанского Национального суда (Audiencia Nacional) после подачи иска о геноциде 28 июня 2005 года. 9 октября 2013 г. к иску было добавлено имя бывшего главы китайского режима Ху Цзиньтао. Фото: Карлос Санчес/Комитет поддержки Тибета

(Зліва направо) Тубтен Вангчен (жертва і позивач), Палден Гьятсо (потерпілий), Такна Джігме Сангпо (потерпілий), Калсанг Пунтсок (директор Конгресу тибетської молоді) стоять перед будівлею іспанського Національного суду (Audiencia Nacional) після подачі позову про геноцид 28 червня 2005 року. 9 жовтня 2013 до позову було додано ім'я колишнього голови китайського режиму Ху Цзіньтао. Фото: Карлос Санчес/Комітет підтримки Тибету

Вищий кримінальний суд Іспанії визнав обвинуваченим у геноциді тибетців колишнього лідера Китайської Народної Республіки (КНР) Ху Цзіньтао.Своїм вердиктом 9 жовтня Вищий суд скасував рішення нижчестоящого суду, постановивши, що до позову, який було подано в 2005 році, можна додати ім’я Ху Цзіньтао. Раніше, 21 червня 2013 року, нижчий суд встав на сторону прокурора штату, який стверджував, що Іспанія не має стосунку до справи і не володіє юрисдикцією в цьому відношенні. Прокурор також заявляв, що подібні питання повинні розглядатися в китайських судах.

При прийнятті рішення судді відзначили, що один із співпозивачів — Тубтен Вангчен — отримав громадянство Іспанії. Судді також підкреслили, що від китайської сторони не було жодного звіту про те, що влада почала які-небудь розслідування фактів, які є предметом позову.

Заявники — Комітет підтримки Тибету, Фонд «Тибетський дім» і директор фонду Вангчен — чекали, щоб включити в свій позов ім'я Ху Цзіньтао після того, як він втратив свій дипломатичний імунітет. У березні 2013 року головою КНР замість Ху Цзіньтао став Сі Цзіньпін.

На слуханнях справи у червні позивачі заявили, що Ху Цзіньтао як голова комуністичної партії Китаю (КПК) в Тибеті у 1988—1992 роках і як генеральний секретар КПК і голова КНР (найвищий пост у Китаї), починаючи з 2003 року, винен у геноциді тибетців.

У жовтневому рішенні суд послався на «міжнародні свідоцтва репресій з боку китайського керівництва».

Судді постановили: «Китайська влада вирішила провести ряд скоординованих дій, спрямованих на усунення конкретних характеристик та існування Тибету шляхом введення воєнного стану; проведення примусових переміщень і кампаній масової стерилізації; тортур дисидентів і насильницького заселення території китайцями для того, щоб поступово домогтися домінування і усунути корінне населення в Тибеті».

Оригінальний варіант позову від 2005 року включає імена колишнього лідера Цзян Цземіня, Лі Пена (колишнього прем'єр — міністра Китаю) і п'яти інших китайських чиновників — їх звинувачували в геноциді, злочинах проти людяності, тортурах і тероризмі, скоєних стосовно тибетського народу.

Алан Кантос, директор Комітету підтримки Тибету, розповів «Великій Епосі», що рішення суддів було зустрінуте «з натхненням, особливо з боку жертв у Тибеті, їхніх сімей і тибетського народу, тому що це означає крок у бік справедливості. Це також тріумф іспанського правосуддя, яке встало на сторону істини, принципів і права, а не піддалося тиску дипломатів і влади».

Тензін Тсунду, тибетський активіст, який проживає в індійському місті Дармсала, Став свідком у цій справі. Він розповів про безліч тортур, свідком яких став, коли був запроторений до в’язниці у Тибеті.

Тензін Тсунду сказав: «Недостатньо дати премію миру Його Святості Далай-ламі і продовжувати закривати очі на порушення прав людини, спрямовані щодо тибетців, які перебувають під величезним тиском, намагаючись вижити як народ з древньою культурою та історією». Він закликав міжнародне співтовариство поїхати до Тибету, щоб задокументувати геноцид, який там відбувається.

Ана Курбело, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...