• Як справляють весілля у Піднебесній: 16 особливостей

  • Субота, 26 жовтня 2013 року

Традиції одруження в Піднебесній сягають корінням у багату китайську культуру. У різних регіонах цієї країни весільні традиції різні, але скрізь вони створюють атмосферу свята і відрізняються барвистістю. У цій статті ми розповімо про основні обряди одруження Піднебесної.

китайські весільні традиції

Традиційне весілля, яке відбулося 5 лютого 2011 року в храмі під час святкування Нового року за місячним календарем. Сьогодні в Китаї мало хто дотримується весільних традицій. Фото: Lintao Zhang/Getty Images

Пані Ван зросла в північному місті Тяньцзіні. В інтерв'ю «Великій Епосі» вона сказала, що мало хто з китайців тепер одружується по-стародавньому, тому що за останні 60 років під впливом комунізму шлюб та весільні традиції змінилися.

«Жили б ми до 1949 року, тоді б і побували на справжньому традиційному весіллі, ― каже Ван. ― Я зберігаю весільні фотографії моїх батьків, бабусь і дідусів. Церемонії одруження моїх бабусь і дідусів були дуже гарними. Але мої батьки під час Культурної революції вже носили коричневі костюми, вони були у всіх однаковими. А в мене і мого чоловіка взагалі не було весілля: ми просто пішли в будівлю адміністрації, де нам видали свідоцтво про шлюб», ― додала вона.

З 1980-х років внаслідок відкритості економіки багато китайських пар почали наслідувати традиціям американських весільних церемоній, і наречені почали вбиратися в білі весільні сукні. Загалом, весілля в Китаї стали вкрай екстравагантними і дуже дорогими. Сьогодні людей змушують витрачати багато грошей, каже Ван.

Але старі традиції не повністю втрачені, вони передаються з покоління в покоління, і деякі люди використовують поєднання західних і китайських традицій, говорить Ван. «Багато китайців вважають, що протягом останніх 60 років вони втратили свою культурну особливість, і прагнуть повернутися до своїх забутих звичаїв і цінностей», ― мовила вона.

Як відомо, шлюбні традиції Китаю виникли з духовних навчань, зокрема, конфуціанства. Слідувати традиційним правилам поведінки і ритуалів вважалося дуже важливим, оскільки це підтримувало гармонійні стосунки в сім'ї та суспільстві.

Отже, найвідоміші весільні традиції Китаю:

1. Сприятливий день

День весілля призначають батьки молодят, вибираючи для цього «сприятливий» або вдалий день, щоб гарантувати щасливе майбутнє пари.

2. Весільна сукня

Згідно з весільними традиціями Китаю, наречену наряджають в гарне червоне плаття народності хань (основна в країні) і одягають їй синій або червоний головний убір, що символізує вступ у шлюб. Наречений надягає традиційний халат і пояс.

3. Поклоніння предкам

Перш ніж наречений вирушить у будинок нареченої, спочатку він віддає данину своїм предкам.4. Вирушаючи в будинок нареченої

Процесія в будинок нареченої зазвичай складається з парної кількості пересувних засобів. При цьому їхній рух супроводжується святковими феєрверками.

5. Вхід у будинок нареченої

Перед будинком нареченої юний хлопчик вітає нареченого і підносить йому чай. Наречений після прийняття підношення передає хлопчикові гроші в червоному конверті, після чого йому дозволяють увійти в будинок.

6. Квіти

Коли наречений намагається подарувати судженій квіти, то її подружка перегороджує йому шлях, не дозволяючи побачити наречену. Щоб побачити її, він повинен спочатку виконати певні умови.7. Прощальні побажання

Молода пара спочатку віддає данину предкам нареченої. Під час цього ритуалу наречена низько кланяється своїм батькам, висловлюючи їм свою повагу, а батько нареченої покриває голову доньки червоним шматком тканини. У цей час наречений також кланяється їм на знак поваги.

8. Наречена виходить із дому

Шановна літня жінка з рідні молодої веде наречену до весільного пересувного засобу, тримаючи над нею парасольку, щоб захистити від негоди.

9. Весільний кортеж

Як тільки транспорт з нареченою рушає з місця, її рідні розбризкують йому вслід воду з чаші і посипають рисом дорогу, благословляючи молодих на щасливе майбутнє. Цей ритуал означає і те, що батьки молодої відпустили свою дочку і більше не будуть втручатися в її справи.

10. Феєрверки

Під час поїздки з дому нареченої в будинок нареченого супровідники молодят всю дорогу запускають велику кількість феєрверків.

11. АпельсиниЯк тільки наречена під'їжджає до будинку нареченого, її вітає хлопчик і пропонує два апельсини. Вона приймає дар, а у відповідь дає йому гроші. У шлюбну ніч наречена очищає ці апельсини від шкірки, щоб шлюб, згідно з народними переказами, тривав довгі-довгі роки.12. Новий супровідник нареченої

Шановний літній чоловік з рідні нареченого тримає бамбуковий кошик або чорну парасольку над головою нареченої і веде її до будинку. Дівчина повинна бути обережною, щоб не наступити на поріг.

13. Переступ через сковорідку

Перш, ніж наречена входить у будинок, вона переступає через розжарену сковорідку, що покладена на порозі, щоб таким чином спалити всі невдачі і нещастя.14. Весільний бенкет

Дуже важливою частиною весільних традицій Китаю є весільне торжество і банкет, вони можуть складатися з 5―10 страв, які виносять окремо. У цей час існує ще один обряд ― наречена подає вино або чай батькам, дружині та гостям.

15. Прощання з гостями

Після банкету молодята стоять біля дверей і прощаються з гостями.

16. Жартування над молодятами

Часто близькі друзі і родичі пізно ввечері розігрують молодят.

Ось так проходить весілля за давніми традиціями Китаю.

Читайте також:

(у цій статті розповідається про те, які випробування влаштував знаменитий імператор Тайцзун тибетському цареві перед тим, як видати за нього свою дочку)
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...