• Історія Китаю (29): Тянь Дань - герой, що відвоював 70 міст

  • Тянь Дань — герой, що відвоював 70 міст
  • Вівторок, 10 вересня 2013 року

Тянь Дань

Тянь Дань звільнив від загарбників одне з останніх міст держави Ці, яке лишалося незахопленим. А потім ― інші 70 міст. Ілюстрація: Чжичін Чень/Велика Епоха

У стародавньому Китаї в період Міжцарської війни в державі Ці жив такий собі Тянь Дань. Хоча він був дрібним чиновником, але зіграв ключову роль у порятунку свого царства від повного зникнення. Завдяки цій перемозі Тянь Дань став легендарною особистістю в історії Китаю.

У той час об'єднане військо п'яти держав під командуванням генерала Юе І з держави Янь напало на царство Ці. У результаті численних боїв Ці зазнало поразки. Правитель Ці з міністрами бігли в інші держави.

Тянь Дань також хотів покинути своє рідне місто, яке захоплювали вороги. Він наказав своїм слугам обрубати кінці довгих осей на його возах і надіти на них залізні ковпаки. Коли місто пало, жителі кинулися бігти. Осі їхніх возів були дуже довгими. Через те, що вони боролися за місце на дорозі, їхні екіпажі стикалися один з одним. Тому втікачі були схоплені армією Янь. Тянь Даню ж зі своєю родиною вдалося успішно бігти.

Війна тривала, і в державі Ці залишилося тільки два міста, що оборонялися, та й ті були оточені. Після того, як начальник гарнізону був убитий, на його місце запропонували Тянь Даня. Після призначення Тянь Дань відправив у передові війська своїх родичів. Він переносив всі тяготи служби нарівні зі своїми солдатами і тим самим значно підняв бойовий дух армії.

Незабаром помер правитель держави Янь, і на трон зійшов його син. Тянь Дань знав, що молодий правитель не довіряв генералу яньської армії Юе І, тому підіслав людей, щоб поширити чутки про таємний намір Юе І стати правителем. Новий правитель держави Янь повірив цьому і замість Юе І призначив іншого генерала, який був менш обізнаний у військових справах.

Після створення внутрішніх протиріч у ворожому таборі Тянь Дань зробив ряд стратегій для подальшої атаки. Він відкликав своїх кращих воїнів, які охороняли міські ворота, а замість них поставив жінок і старих. Потім він послав до яньців гінця, щоб обговорити час, коли відбудеться здача міста. У той же час Тянь Дань за допомогою багатих яньців, які жили в місті, таємно підкупив командирів армії Янь, щоб ті пообіцяли не чіпати місцеве населення після завоювання міста. Глави армії попалися на ці хитрощі і повірили, що перемога була не за горами.

Тим часом, Тянь Дань відібрав більше 1000 биків і надів на них барвисті попони. Потім до рогів биків прив'язали по два гострих кинджали, а до хвостів ― по пучку очерету, просоченого маслом.

Опівночі, коли вороже військо міцно спало, Тянь Дань вивів з міста свою армію і биків. Потім худобі підпалили очерет на хвостах. Розлючені тварини кинулися в стан ворогів, де перебувало 5 тисяч кращих яньських воїнів. Тим часом, на міських стінах стояли жителі держави Ці. Вони стукали і гриміли в мідний посуд, створюючи жахливий шум. Розбуджені гуркотом яньські війська побачили тисячі «монстрів» з лезами на рогах, що мчали прямо на них. Перелякані солдати яньської армії намагалися втекти. Більшість з них, в тому числі і генерал, загинули в цьому бою.

Ця битва Тянь Даня надихнула народ окупованих міст держави Ці вийти вперед і повстати проти загарбників. У підсумку за кілька місяців більше 70 міст держави Янь були звільнені, а Тянь Дань увійшов в історію і став народним героєм.

Читайте також:

Хто був найвеличнішим генералом Китаю?

Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...