• Історія Китаю (22): Як лікар Бянь Цює творив дива

  • Вівторок, 27 серпня 2013 року
Як свідчить легенда, записана в книзі «Історичні нотатки», жив на світі в часи Конфуція незвичайний лікар, якого звали Бянь Цюе. Природа наділила його даром ясновидіння, за що його прозвали лікарем-чудотворцем.
В молоді літа Бянь Цюе завідував заїжджим двором. Серед його гостей був якийсь літній чоловік, що користувався послугами цього двору протягом вже більше 10 років. Весь цей час він спостерігав, наскільки уважно і дбайливо ставиться господар до своїх відвідувачів. І тоді старий, вражений привітністю Бянь Цюе, вирішив подарувати йому в'язку книжок з медичними трактатами. Передавши старовинні рукописи, старець пропав і більше ніколи в тутешніх місцях не з'являвся.
Бянь Цюе почав вчитися за цими книгами і освоїв багато лікувальних навичок. Через тридцять днів у нього вже відкрилася здатність бачити крізь тверді предмети. Вивчаючи далі лікарські науки і використовуючи свої здібності, він навчився визначати причину хвороби, як ніби просвічував людину рентгенівськими променями.
Багато держав і царств Піднебесної відвідав Бянь Цюе і своєю чарівною майстерністю лікував людей, чи то цар, чи звичайний селянин. Лікар майстерно оволодів акупунктурою, масажем, робив розтини, щоб лікувати хворі внутрішні органи, і при цьому використовував болезаспокійливі засоби. Йому завжди вдавалося правильно визначити, який спосіб лікування найбільш підходить для хворого.
Одного разу Бянь Цюе запросили до правителя царства Ці. Оглянувши його, лікарь сказав, що корінь хвороби під його шкірою, але той не повірив. Пізніше Бянь побачив, що хвороба поширюється через шкіру до шлунку і кісткового мозку, і знову сказав про це правителю. Однак владика знову не повірив, вважаючи, що лікар хоче просто заробити грошей на його страху. Як тільки Бянь Цюе побачив, що вилікувати царя вже неможливо, він поїхав. Правитель незабаром дійсно помер.
У традиційній китайській медицині лікар лікує як тіло, так і душу людини. У цій науці вважається, що медична етика прямо пов'язана з надприродними здібностями, такими як ясновидіння. Доктор китайської медицини, що володіє такими здібностями, може їх втратити, якщо його моральність впаде.
Бянь Цюе жив скромним, але благородним життям, і за це його називали лікарем-чудотворцем.
Читайте також:
Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...