• Традиційна китайська медицина: «Людина з народження пов'язана з небом і землею»

  • Понеділок, 30 серпня 2010 року
Традиційна китайська медицина заснована на тисячолітній, стародавній, цілісній науці про взаємозв'язок людини з навколишнім середовищем та закономірностями Всесвіту.

Традиційна китайська медицина (ТКМ) належить до найдавнішої науки зцілення людства, за допомогою якої дієво, природним чином і цілісно можна попереджати, протистояти та виліковувати хвороби. У Стародавньому Китаї близько 5000 років тому більшість китайців зберігали своє тіло здоровим за допомогою традиційної китайської медицини. Спочатку практикувався тільки масаж і «чесання» («дряпання»), при якому масажувати особливою ложкою  спеціальні акупунктурні точки. Ці точки знаходяться у взаємозв'язку з певними органами, потік енергії яких стимулювався і покращувався, активізуючи процес самозцілення. Пізніше стали застосовувати вплив тепла - паличками з китайського полину, які підпалювали, і теплом діяли на акупунктурні точки. Наприкінці з'явилося лікування цілющими травами та акупунктура, при якій ці точки на тілі стимулювалися голками. Це наріжні камені ТКМ, які й сьогодні практикуються в Китаї і тепер все більше застосовуються на Заході західними лікарями як альтернативні способи лікування.

При яких тілесних дискомфортах ТКМ може допомогти людям на Заході та який світогляд і наукові пізнання лежать в основі цієї, на вигляд простої, науки зцілення - про це ми говорили з пані Синь Лі, керівником лікарської практики з 4-ма співробітниками в місті Гамбурзі (Німеччина). Її співробітниками є лікар з 27-річним стажем і фахівці з 11 - і 12-річним стажем. Сама пані Лі після вивчення германістики в Німеччині закінчила навчання традиційної китайської медицини в Дослідницькому інституті ТКМ в Пекіні. Після чого вона повернулася до Німеччини, для застосування отриманих знань та вивчених способів лікування.

ЕТ: Пані Лі, коли говорять, що можна вилікуватися за допомогою масажу, це здається неймовірним. Це насправді так?

Лі: Так, за цим стоїть комплексна, дуже давня наука, якій не просто навчитися. Ви, напевно, колись чули про меридіани. По суті, ТКМ заснована на відкритті меридіанів, потоків енергії в тілі, через які протікає Ці - життєва енергія. Там, де є блокади, там виникають хвороби, тому їх можна пробити масажами, моксатерапією (припікання паличками з китайського полину) і тоді відбудеться лікування хвороби.

ЕТ: Звідки стало відомо про ці потоки енергії?

Лі: До цього дня залишається загадкою, як люди в давні часи відкрили існування меридіанів. У стародавніх записах можна прочитати, що в ті часи були люди, які могли бачити ці меридіани своїми очима. Знамениті стародавні китайські лікарі - Хуа То, Лі Шичжень та Бянь Цюе – всі вони мали дуже рідкісні особливі здібності. Були також люди, у яких меридіани ставали червоними, коли в них була висока температура. До середини 90-х років це залишалося загадкою, поки це не довели науково за допомогою методу вимірювання температури.

ЕТ: З якими недугами найчастіше вам доводиться мати справу?

Лі: Найчастіше до нас звертаються люди з болями в спині та потилиці, але є й такі, хто приходить з більш серйозними хворобами. У деяких випадках необхідна операція, тут ТКМ може впливати тільки додатково; але в багатьох випадках за допомогою китайської медицини, здорового способу життя та харчування можна вилікувати багато хвороб, полегшити страждання, і навіть з такими важкими хворобами, як рак, жити довго.

ЕТ: Що ви маєте на увазі під поняттям «здоровий спосіб життя»?

Лі: З точки зору традиційної китайської медицини, людина, тіло і душа з народження пов'язані з небом і землею. Ця наука говорить про те, що космос складається з п'яти елементів - дерево, вогонь, земля, метал і вода, що живлять і послаблюють однин одного. Наприклад, завдяки воді росте дерево. День і місце, в якому людина народжена, закладають характер і властивості людини, і тому можна визначити, яке харчування підійде цій людині. Існує багато людей, які не переносять деякі продукти харчування, як наприклад, нестерпність лактози, і про це також можна дізнатися з дати народження. Ці властивості іноді можуть змінюватися, якщо довгий час жити в іншій місцевості.

ЕТ: Які продукти харчування варто вживати людям на півночі Німеччини?

Лі: Для людей, народжених на півночі Німеччини, найбільше підходять продукти, які ростуть у цьому регіоні, як наприклад, картопля та яблука. Краще уникати таких продуктів, як кокосові горіхи, ананаси або банани, що походять з тропічних регіонів, вони мають дуже холодні властивості. Вони підходять людям, які живуть у тропічних регіонах, в дуже спекотній місцевості. Звичайно, зараз, через глобалізацію економіки можна купити все. Раніше було не так. Якщо подумати, банани, авокадо та багато інших тропічних фруктів тривалий час знаходяться в дорозі, від цього вони втрачають свою поживність.

ЕТ: Чи могли б ви сказати на закінчення, що очікує людину, якщо вона вирішить лікуватися за допомогою традиційної китайської медицини?

Лі: Спочатку ми ставимо діагноз, при цьому ми уважно слухаємо і запитуємо, на що пацієнт скаржиться. Вимірювання пульсу має важливе значення, це відрізняється від вимірювання тиску в західній медицині. Пульс розкриває фізичний стан людини. Далі розглядається язик, його колір, стан і запах. Якщо після кількох сеансів лікування не настає поліпшення, ми робимо аналіз за датою народження. Найчастіше вистачає семи сеансів для настання поліпшення або повного вилікування симптомів.

ЕТ: Спасибі за бесіду.

Версія німецькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...