• Спеціальні вправи полегшують пологи

  • П'ятниця, 27 серпня 2010 року

Пологи можуть виявитися дивним поєднанням любові та енергії для матері та дитини, особливо якщо в процесі пологів вдасться уникнути шрамів та побічних ефектів ліків. Під час пологів можна закласти унікальний зв'язок між матір'ю та дитиною, зв'язок, не затьмарений дією медикаментів, розлукою, невизначеністю, розгубленістю, почуттям провини або жалю.

Єдиний спосіб знайти подібну можливість - зменшити біль, який відчуває вагітна під час пологів. І це можна зробити за допомогою вправ, які допомагають виробленню трьох важливих видів гормонів.

По-перше, необхідно тренування наднирників для посилення продукції катехоламінів (адреналін, норадреналін і допамін). Відомо, що вправи сприяють викиду катехоламінів. Ці гормони також виділяються, коли дитина просувається по родових шляхах. У «Журналі перинатального розвитку» Джудіт Лозіан, доктор філософії, дипломована медсестра, пише про те, як викид катехоламінів забезпечує приплив сил у матері та дитини.

По-друге, вправи зміцнюють зв'язок між гіпофізом та гіпоталамусом для виділення іншого класу гормонів, званих ендорфінами. Ендорфіни - природні опіати, що зменшують біль. Вони вивільняються у відповідь на біль, небезпеку, або інші форми стресу. Їх функція під час пологів полягає в тому, щоб викликати почуття задоволення та ейфорії, і, ймовірно, в скороченні ризику післяпологової депресії.

Фізіолог Грег Ландрі говорить: «Після кількох місяців регулярних занять, Ви розвинете підвищену чутливість до ендорфіну». Це значить, що організм вчиться отримувати більш виражений ефект від того ж рівня ендорфінів. Він також вказує, що ендорфіни, які ви виробляєте за допомогою вправ, залишаються в крові протягом тривалого часу. Це створює можливість для більш тривалих потуг, оскільки ви не будете відчувати біль.

По-третє, вправи допомагають виробленню в гіпоталамо-гіпофізарній ділянці медіатора окситоцину. Окситоцин - це хімічна речовина, що відповідає за любов, насолоду, довіру і прихильність. Окситоцин наповнює організм жінки після природних пологів без медикаментозного та хірургічного втручання (в результаті розширення шийки матки і піхви під час пологів).

Природа наділила вагітну трьома чудовими дарами для використання їх під час пологів: приплив сил, полегшення болю та відчуття любові. Вправи - інструмент вагітної мами для того, щоб узяти з цього максимальну користь. Чим більше вона тренує свої ендокринні залози, тим більше синтезується цих речовин. Їх ефекти полегшують перебіг вагітності та стають найбільш помітними під час природних пологів.

Джеймс Гудлейт. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...