• Сидіння перед телевізором - звичка, яку наслідують діти

  • П'ятниця, 13 серпня 2010 року

Дослідники брістольського університету в Британії перевірили співвідношення між часом, який батьки проводять перед телевізором, і часом, який проводять перед телевізором їхні діти. Дослідження було проведено доктором Расселом Джига та його колегами з відділення фізкультури, харчування та дисциплін здоров'я брістольського університету. Дослідження було фінансовано фондом British Heart Foundation.

У процесі дослідження виявилося, що діти проводять довгі години перед телевізором через  те, що їхні батьки роблять те ж саме. Для дівчаток вірогідність провести більш як чотири години на день перед телевізором зростає в 3.67 рази, якщо їх батьки сидять біля телевізора від двох до чотирьох годин кожен день. Шанси хлопчиків в аналогічному випадку зростають в 10.47 разів.

Однак не вдалося виявити такої відповідності в часі у випадках, коли батьки та їхні діти займалися фізичною діяльністю.

У дослідженні брали участь діти 6 років з 40 різних шкіл в Брістолі, а також їхні батьки. Були зібрані дані про фізичну активність дітей і батьків. Для цього були використані маленькі прилади, що називаються вимірниками прискорення. За словами вчених, ці прилади дали досить чітку картину рівня фізичної активності.

Доктор Рассел Джига сказав журналістам: «Фізична активність позитивно діє на здоров'я дітей, а сидіння біля телевізора пов'язано з багатьма негативними впливами. Всупереч рекомендаціям, багато дітей недостатньо активні і занадто багато часу проводять біля телевізора, перевищуючи допустимі норми».

Доктор Майк Кнафтон з British Heart Foundation сказав: «В ідеальному випадку батьки і діти повинні разом вести активний спосіб життя. Якщо ж так не виходить, батьки повинні взяти на себе відповідальність та забезпечити здоровий спосіб життя майбутньому поколінню. Настав час вимкнути «ящик» і повернути дітей до активного життя».

Ракефет Тавор. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...