• Голос не хлопчика, а чоловіка

  • Субота, 7 серпня 2010 року
Є багато рис та особливостей поведінки, що дозволяють нам оцінювати оточуючих людей. У процесі розвитку наш мозок навчився обробляти величезну масу інформації відносно людини, про яку ми навіть не підозрюємо. Наприклад, по голосу чоловіка ми можемо точно судити про те, як сильно розвинена його м'язова система.

Швидше за все, ми навчилися цьому давно. Це стає актуальним, коли відсутня можливість безпосередньо побачити потенційного противника, наприклад, вночі. Його голос може розповісти багато чого - дозволити нам сформувати образ воїна-противника та знати, чого чекати.

Інтернаціональна мужність

Під час досліджень група вчених на чолі з Аароном Селлом (Aaron Sell) з Університету Каліфорнії в Санта-Барбарі зробила оцінку м'язового розвитку кілька сотень представників сильної статі різних націй. Всі чоловіки були розділені на вісім груп згідно мові, якою вони розмовляють. Результати досліджень були опубліковані Королівським науковим товариством.

Оцінка «мужності» включала: динамометрію, окружність біцепсу, силу грудних м'язів, оцінку зовнішніх даних і агресивності. А також враховувався тембр голосу, наприклад при проголошенні фрази: «Ми перетнемо річку та досягнемо будинку, оскільки противник переслідує нас».

Після цього записи промов давали прослухати незалежним учасникам випробувань, а потім за шкалою від 1 до 7 балів визначити ступінь їх сили й мужності. Результати показали високий ступінь збігу акустичних сигналів і фактичної сили учасників, розвитку їх м'язового корсету. Однак за голосом не вдавалося достовірно точно визначити вагу та зріст людини.

Таким чином, за голосом ми можемо судити про силу та мускулистість, але не про ріст і масу людини. Незважаючи на те, якою мовою говорить людина, ми зможемо дізнатися про те, наскільки вона сильна. Поки важко сказати, які механізми лежать в основі цього явища, але декілька робочих версій вже є.

Тренуючи м'язи - тренуєш голос

Звичайно, голос, перш за все, дозволяє судити про короткочасні зміни вегетативного балансу - активності парасимпатичної та симпатичної нервових систем, а також про поточне напруження м'язової системи. Але крім цього акустичні характеристики свідчать про довгострокові показники розвитку організму.

Голос може отримати додатковий резонанс і більш стабільні характеристики при певному фізичному розвитку та анатомічній особливості тіла. Крім того, рівень чоловічого статевого гормону тестостерону не тільки визначає ступінь впливу на андрогенні рецептори голосових зв'язок, але й вираженість розвитку м'язової тканини.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...