• Нехай подорож буде приємною!

  • Субота, 24 липня 2010 року
Прийшла пора відпусток. За літніми задоволеннями та новими відчуттями люди їдуть машинами, летять літаками, пливуть пароплавами ... Проте деякі при цьому відчувають приступи нудоти, запаморочення, слабкість, головний біль, перебої в серці - все це затьмарює враження від поїздки.

Укачування (кінетоз) зовсім не є, насправді, патологічним процесом, це всього лише реакція організму на незвичний рух. Різні подразники, такі як тряска, швидка їзда, різкі повороти та гальмування, впливають на орган рівноваги, так званий вестибулярний апарат, і викликають подразнення рецепторів нервової системи, травного тракту, зору, серцево-судинної системи, що супроводжується досить неприємними відчуттями.

Симптоми укачування розвиваються поступово, спочатку відчувається легке нездужання, сонливість і втома, потім з'являється нестерпність різних запахів, дискомфорт шлунково-кишкового тракту, аж до блювоти. Деякі відчувають сильне серцебиття, або навпаки, уповільнення пульсу, з'являється пітливість, підвищується артеріальний тиск.

Якщо укачування триває довго, то це призводить до виснаження нервової системи та стресу. Збираючись у дорогу і запасаючись лікарськими препаратами, призначеними для попередження морської та повітряної хвороби, важливо проконсультуватися з лікарем.
 
Деякі з цих ліків зменшують збудження вестибулярного апарату, впливаючи на нервову систему, але при цьому мають побічну дію, що також не дуже приємно. Існує багато гомеопатичних препаратів, але вони інколи викликають алергічні реакції і не завжди ефективні. Людям із серцево-судинними захворюваннями, маленьким дітям, вагітним і годуючим жінкам такі ліки протипоказані.

Як собі допомогти?

- За півтори-дві години до поїздки потрібно трохи поїсти, при цьому їжа не повинна бути жирною. Не можна вживати алкоголь. У дорогу краще взяти негазовану воду, кислі соки чи фрукти, льодяники.

- При поїздці в потязі відкрийте вікно. Вибираючи місце в купе, сідайте за ходом руху, намагайтеся дивитися вперед. Менше читайте, розмовляйте з попутниками і виходьте на зупинках подихати повітрям.
 
- Якщо ви знаходитесь в автомобілі, включіть кондиціонер і попросіть водія дотримувати постійний темп руху.

- Не паліть і не дозволяйте іншим палити і користуватися різними ароматичними засобами. Будь-які запахи підсилюють укачування.

- Якщо ви відчули перші ознаки укачування, то глибоко і повільно дихайте: вдих через ніс, видих через ріт.

Страх, тривога провокують укачування. Намагайтеся не думати про свої відчуття. Згадуйте приємні моменти, помрійте про майбутню відпустку, і поїздка пройде благополучно. Будь-яку хворобу можна перемогти силою думки. Гарний настрій та позитив - запорука успіху.

Подорож з малюком

Як правило, до кінетозу більш схильні маленькі діти. З віком неприємні симптоми стають менш інтенсивними або зовсім проходять. Вестибулярний апарат піддається тренуванню, особливо у дітей. Щоб ваш малюк у майбутньому добре переносив дорогу, починайте тренувати його з перших місяців життя або хоча б за 3-4 тижні до поїздки.
 
Підійдуть будь-які вправи, схожі на ігри - погойдування на руках, як на хвилях, підкидання вгору, кружляння вправо і вліво, перекочування по великому надувному м'ячу, танці, легке вертіння.

Трирічних дітей вже можна вчити перекидатися вперед і назад, стрибати на батуті, ходити по колоді, плавати в басейні.

Частіше беріть з собою малюка в поїздку на автомобілі. Поступово збільшуйте дальність поїздки. У машині саджайте дитину в спеціальне крісло, посередині на задньому сидінні, щоб він мав можливість дивитися в лобове скло. Не їжте при дитині. Якщо в салоні душно, увімкніть систему клімат-контролю. При перших ознаках укачування дайте дитині посмоктати часточку апельсина або мандарина, покладіть на чоло ганчірочку, змочену холодною водою. Це відволіче його і допоможе справитися з нудотою. На крайній випадок, запасіться пакетами та вологими серветками.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...