• Фізичні вправи - найкращі ліки проти депресії

  • Середа, 14 липня 2010 року
Хронічні  захворювання можуть сприяти виснаженню фізичних і душевних сил людини. Вони можуть викликати важкі емоційні стани, апатію або нервозність. У такому разі фізичні вправи можуть виявитися незамінними як чудовий засіб, що піднімає настрій.

Людям, які регулярно виконують фізичні вправи, бігають підтюпцем, займаються в залі, знайомий стан емоційного та фізичного підйому після тренувань. Цей феномен отримав назву «м'язова радість».

Фізичний стан і емоції людини тісно зв'язані. Під час виконання фізичного навантаження працює складний механізм, пов'язаний із нейрогуморальною активацією та виробленням багатьох гормональних сполук, в тому числі й ендорфінів або «гормонів радості». Відносно впливу цих гормонів на емоційний стан ми вже говорили в попередній статті "Головний мозок і гормони щастя".

До того ж, сам процес фізичної роботи змушує нас забути про  життєві проблеми, дозволяє сконцентруватися на нашій негайній активності. Таким чином, він може зіграти роль «перемикача». Спробуйте легким бігом або швидкою ходьбою з улюбленою музикою в плеєрі піти від проблем у прилеглому парку, і ви оціните їх прекрасні результати.

Такі ефекти були відомі з часів Стародавньої Греції. Однак тільки недавно була підведена риска під тривалими великомасштабними дослідженнями, що виявили позитивний вплив фізичної активності на загальне самопочуття, тривожність і пригніченість у хворих з хронічними захворюваннями.

Геть нудьгу!

У «Archives of Internal Medicine» були опубліковані результати комплексного аналізу близько 40 досліджень, присвячених впливу фізичних вправ на людей з різними хронічними захворюваннями, такими як хвороби серцево-судинної системи, розсіяний склероз, рак або ураження суглобів. Аналіз охопив період з 1995 по 2007 рік і оцінив стан майже 3000 людей, повідомляє веб-портал «WebMD».

Результати досліджень виявили деякі закономірності впливу регулярної активності на загальний процес лікування:

•    По-перше, регулярні вправи або біг у людей з хронічними захворюваннями на 90% знижують симптоми тривоги та нервозності, в порівнянні з пацієнтами, які відрізняються гіподинамією.

•    По-друге, регулярні тренування тривалістю більше 30 хвилин мали кращий ефект на емоційний стан, ніж менш тривалі.

Таким чином, регулярна фізична активність знімає симптоми тривоги у хронічно хворих людей і покращує якість їхнього життя.

За словами миття Херрінга (Matthew Herring) з університету кінезіології в Джорджії в Афінах, «фізичні навантаження, такі як ходьба або підняття ваг можуть виявитися кращими ліками з тих, що лікарі призначать своїм пацієнтам, щоб зняти відчуття тривоги та нервозності».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...