• Чому від любові до ненависті один крок?

  • Неділя, 8 серпня 2010 року
Що таке любов? Це те, без чого не може обійтися людина. Однак, як то кажуть, від любові до ненависті один крок. Свою версію того, чому так йдуть справи у закоханих, запропонували нейрофізіологи.

Душевні страждання від відмови коханої людини можуть призвести до краху надій і втрати ґрунту під ногами. Для деяких людей отримати негативну відповідь на питання про взаємність, рівносильно втраті сенсу життя. Для інших це менш чутливо. Але все-таки любов - почуття, яке слабо піддається контролю. Воно може принести масу незабутніх позитивних переживань або стати причиною суїциду. Чому так?

Людська душа - загадка, проте такий підхід не влаштовує нейрофізіологів, у яких є своя інтерпретація цього явища. За даними недавніх досліджень, результати яких були опубліковані в «Журналі нейрофізіології», такий стан може бути обумовлений спільністю нервових центрів головного мозку, що відповідають за певні функції.

За допомогою магнітного резонансу (МРТ), дослідники фіксували активність мозку 15 студентів, які нещодавно отримали відмову від своїх коханих. Під час експерименту вчені виявили, що погляд на фотографію «колишніх» стимулював кілька ключових ділянок в головному мозку. Фотографії інших людей такого ефекту не давали.

І ось, що це за ділянки:

• вентральна область покришки в центрі мозку, яка відповідає за мотивацію і винагороду. Зокрема відповідає за романтичне кохання.

• прилегле ядро, орбіто-та префронтальна кора, які пов'язані з бажанням і наркоманією. Частина дофамінергічної системи.

• острівна кора, яка пов'язана з фізичним болем і стражданням.

Тому вчені вважають, що "пристрасть" - цілеспрямований стан, а не конкретна емоція. А романтична відмова є особливою формою залежності. Вони додають, що ті люди, які можуть впоратися з переживаннями відмови, мають сильну волю та потужну «систему виживання» в організмі.

Крім того, нейрофізіологи виявили, що чим більше часу минуло з моменту відмови, тим менше активність вищезазначених центрів. Як говориться, час лікує!

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...