• Тепловий удар: щоб спека не зірвала плани

  • Вівторок, 27 липня 2010 року
В останній тиждень температура повітря в багатьох містах досягла високих значень. Для того, щоб попередити виникнення теплового удару, необхідно дотримуватися деяких правил і знати основні симптоми перегрівання організму.
 
До перегріву організму більш схильні люди, які мають проблеми зі здоров'ям: підвищена вага, серцево-судинні або неврологічні захворювання, а також ті, хто знаходяться в стані алкогольної інтоксикації або ті, хто багато палить.

Тепловий удар найчастіше виникає у тих, хто інтенсивно працює в погано провітрюваних приміщеннях. Щільний одяг, що затримує тепло, сприяє підвищенню температури органів і тканин.

Причиною теплового удару стає комплекс патологічних реакцій, викликаних надмірним накопиченням тепла. В результаті чого виникають порушення водно-електролітного балансу, системи згортання крові, функцій нервової системи, серця та судин.

Якщо ви маєте фактори, що можуть призвести до розвитку перегрівання, або вам загрожує перспектива тривалий час перебувати під дією прямого сонячного світла, прийміть запобіжні заходи.

По-перше, не допускайте зневоднення. Потовиділення та рідина грають ключову роль у терморегуляції людини. Тому з метою профілактики пийте більше води або, ще краще, спеціальні спортивні напої, що містять комплекс електролітів.

По-друге, не нехтуйте головними уборами. Перегрівання головного мозку може вмить призвести до ланцюга патологічних реакцій і викликати втрату свідомості. За можливістю перебувайте в тіні, використовуйте парасольки або панамки.

І нарешті, не зволікайте, якщо відчуваєте себе недобре або помітили симптоми перегрівання у своїх друзів.

Як правило, для теплового удару характерна певна група симптомів. Ви можете запідозрити  перегрівання, якщо відчуваєте жар, головний біль, слабкість, нудоту, пригнічення свідомості. При цьому шкірні покриви стають гарячими та сухими, пульс прискореним, а артеріальний тиск знижується.

У таких випадках найголовніше - це охолодити організм. Сядьте на лавочку в тіні, де дує прохолодний вітерець. Якщо ви знаходитесь вдома, ляжте у ванну з водою кімнатної температури або змочіть шкіру голови і тіла. Може допомогти обдування повітрям. У випадках триваючого розвитку теплового удару зверніться за медичною допомогою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...