• Дефіцит заліза та хронічний кашель

  • Четвер, 29 липня 2010 року
Тривалий кашель у жінок,  які не палять, ймовірно, пов'язаний з прихованим дефіцитом заліза в організмі. Тому в деяких випадках засоби від кашлю без відновлення рівня заліза виявляться менш ефективними.

До такої думки прийшли італійські дослідники на чолі з лікарем Катериною Бакка (Caterina Bucca) з університету в Турині. Результати досліджень були повідомлені на конференції American College of Chest Physicians в Чикаго.

Залізо приймає участь в забезпеченні процесів переносу кисню еритроцитами, а також клітинного енергозабезпечення. У зв'язку з цим, низький вміст цього мікроелементу в організмі загрожує розвитком залізодефіцитної анемії, яка може проявлятися задишкою, підвищеною слабкістю та стомлюваністю.

Але крім цього, залізо є структурним компонентом ферментів лейкоцитів, білих кров'яних тілець, які забезпечують захисні реакції та знищення патогенних мікроорганізмів. Таким чином, дефіцит заліза, також може проявлятися підвищенням сприйнятливості людини до різних інфекцій.

Недостатність імунних механізмів призводить до хронічного запалення верхніх дихальних шляхів. В результаті чого виникає «безпричинний» періодичний кашель, який іноді може бути єдиним симптомом захворювання. У такому разі труднощі діагностики не дозволяють лікарям встановити його справжню причину.

Лікар Бакка говорить, що це більш характерно для представниць слабкої статі, при чому під час вагітності або місячних. У першому випадку зростає потреба організму в залізі, в другому, в зв'язку з періодичною втратою крові, зменшується рівень заліза в організмі жінки.

У своєму невеличкому експерименті Бакка та її колеги обстежували 16 жінок з хронічним кашлем, але без ознак астми або інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Також не виявлено й ознак наявності часток їжі, які могли опинитися у бронхіальному дереві, що могло викликати запалення. При цьому їм вдалося виявити дефіцит заліза.

Ці жінки мали блідий колір обличчя та сухість шкіри і слизових оболонок. Голосові зв'язки були чутливі до будь-якого подразнення, тому будь-який незначний фактор, наприклад, сміх, міг би викликати кашель.

Всі вони отримували препарати заліза протягом 2 місяців, а потім були знову обстежені. У більшості випадків симптоми подразнення голосових зв'язок і кашель зникли повністю. У інших людей вони стали менш вираженими.

*****

Попередити розвиток анемії допоможе дієта з високим вмістом заліза. Наприклад, в таких продуктах, як печінка, нирки, язик, гречана крупа, квасоля, горох, білі гриби та чорниця, вміст заліза більше 4 мг на 100 г. Трохи менше заліза в яловичині, баранині, яйцях, вівсяній крупі, пшоні, яблуках, грушах, хурмі та горіхах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...