• Велика сила дихання. Переваги черевного дихання

  • Понеділок, 26 липня 2010 року
У першій і другій частинах статті йшлося про правильне або природне дихання, різницю між черевним та грудним диханням і науку про дихання.

У третій частині я знову повертаюся до зв'язку між диханням та емоціями і опишу сильні та миттєві ефекти дихання, а також розповім про те, як грудне дихання може викликати і ускладнити хворобу, і як дихання животом може поліпшити здоров'я.

Дихання та емоції

Я часто згадую про тісний зв'язок між думками, почуттями та тілом (дивіться мою попередню статтю «Емоції і Ваше здоров'я»). Душа і тіло повністю пов'язані. Між ними двома немає різниці.

Стресовий емоційний стан призводить до грудного дихання на шкоду черевному, часто підвищуючи активність симпатичної нервової системи, таким чином, викликаючи або ускладнюючи протікання нашої хвороби. Грудне дихання посилює такі емоції як страх, занепокоєння та гнів. І цей емоційний стан в свою чергу може викликати у нас перехід на грудній тип дихання з наслідками для здоров'я. Черевне дихання може полегшити ці прояви.

Трохи про грудне дихання

При повному вдиху завжди задіяно грудне дихання. Грудь піднімається і розширюється, тому що легені наповнюються більш щільно. Це особливо необхідно, якщо ми займаємося напруженою фізичною діяльністю. Це відбувається природно та спонтанно.

Як грудне дихання може викликати або ускладнити хворобу?

Одне тільки грудне дихання може викликати й ускладнити хворобу, тому що воно запускає в дію симпатичну нервову систему і пригнічує травну функцію, викликає або посилює серцево-судинну патологію. Крім цього цей тип дихання робить проблематичними сон, відпочинок, релаксацію або навіть статеві функції.

Фактично, всі проблеми зі здоров'ям загострюються в результаті грудного дихання, наприклад, захворювання кровообігу, такі як високий артеріальний тиск та ішемія міокарда, розлади дихання (астма), шлунково-кишкові проблеми - гастрит і виразка. Виникають тяжкі та загрозливі для життя захворювання, такі як рак та інші, які західна медицина вважає невиліковними.
 
Травлення також пригнічується грудним диханням. Перистальтика прямо пригнічується грудним типом диханням. Оскільки їжа - наші перші ліки, ми надаємо їй важливе значення. Фізіологічна дія, яку вона спричининяє на наше тіло та душу, впливає на здоров'я.

Набуття навику природного дихання може мінімізувати проблеми зі здоров'ям

Навчаючись або фактично перевчаючись, як дихати природно шляхом черевного дихання, ми можемо навчитися свідомо контролювати активізацію вегетативної нервової системи.

Черевне дихання стабілізує парасимпатичну систему. Ми можемо покращити наш сон, травлення та концентрацію; посилити релаксацію; зняти дискомфортний емоційний стан; поліпшити серцево-судинну функцію, і забути про будь-які проблеми зі здоров'ям. Ефект парасимпатичної системи створить оптимальні та необхідні умови для того, щоб вилікувати хворобу, тому що стан повного відпочинку та розслаблення є необхідним для одужання від будь-якої хвороби.

У наступній частині я поясню, як дихати животом і надам практичні вказівки.

Посилання:

«Наука про дихання» Свамі Рама, д-р. Рудольф Баллентайн і д-р. Алан Хаймес

Велика сила дихання. Правильне дихання

Велика сила дихання. Наука дихання

Доктор Мюезам - лікарка, музикант і письменниця, що живе в Нью-Йорку. Її е-майл:
transformationalmedicine@gmail.com Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...