• Світ підсів на хімію

  • Вівторок, 6 липня 2010 року
Чим це загрожує людству?

Людина все більше прагне до зручності та комфорту. Нові технології хімічної промисловості насичують наш побут, корисними зовні, товарами, і ми, не замислюючись, користуємося ними. Однак останніми десятиліттями вчені та медики все частіше порушують питання про шкідливий вплив фталатів, що супроводжують людину на кожному кроці й надходять в організм, насамперед, через їжу.

Фталати - це група хімічних речовин, які широко використовуються в промисловості для надання м'якості та еластичності пластиковим виробам. Навколишнє середовище буквально засмічене фталатами. Ми кожен день їмо, п'ємо і дихаємо фталатами, навіть не припускаючи, якої шкоди вони завдають нашому здоров'ю і, перш за все, здоров'ю наших дітей. Вони присутні в поліеластичному полівінілхлориді (ПВХ), в деяких видах косметики та багатьох речах, якими ми користуємося щодня.
 
Це різні пластикові упаковки, що використовуються як у харчовій, так і в медичній промисловості, дитячі іграшки, посуд, синтетичні килими та покриття, пластикові труби й килимки для ванної, поліетиленові контейнери для зберігання і розігрівання їжі, харчова плівка, навіть картонні пакети з молоком або соком всередині покриті пластиковим шаром. Як розчинники ароматизаторів і денатуранти спиртів, фталати входять до складу лаків для нігтів і волосся, шампунів і антиперспірантів, сонцезахисної косметики, парфумів, освіжувачів повітря і навіть жувальної гумки.
 
Вчені занепокоєні тим, що навіть невеликі дози фталатів можуть незворотно впливати на живий організм, порушуючи регуляцію центральної та периферичної нервової системи, викликаючи гормональні порушення в організмі. Накопичуючись в тілі людини, фталати негативно впливають на чоловічу репродуктивну систему, викликаючи погіршення якості та кількості виробленої сперми, знижуючи рівень чоловічого гормону тестостерону.

Датський ефект і фемінізація чоловіків

Вченим добре відомий «датський ефект». У благополучній Данії багато жіночних чоловіків, які мають чоловічі проблеми зі здоров'ям. Тут частіше, ніж в інших країнах зустрічається рак яєчка. Наймужнішими там є мігранти, але ось їхні діти, народжені вже в данському королівстві, стають подібними до місцевих жителів.

Сучасний світ агресивний по відношенню до чоловіків, оскільки навколишнє середовище, харчування та предмети побуту заважають хлопчику стати справжнім чоловіком. Велика кількість хімії порушує нормальну роботу ендокринної системи чоловічого організму і зменшує вироблення гормону тестостерону, який відповідає за первинні та вторинні чоловічі статеві ознаки. Саме кількість тестостерону визначає чоловічий характер - упертість і некерованість, мужність та цілеспрямованість, енергійність та агресивність, прагнення досягти високих рангів і вершин.
 
На жаль, фталати належать до речовин, які за своєю дією на організм схожі на жіночі статеві гормони і пригнічують вироблення тестостерону у майбутніх чоловіків. Навіть у внутрішньоутробному стані надмірна кількість жіночих гормонів і гормоноподібних хімічних речовин порушує розвиток плоду чоловічої статі, викликає різні вади розвитку чоловічих статевих органів, крипторхізм, впливає на мозок плоду, що формується, направляючи його за жіночим типом мислення. У підлітковому віці фталати впливають на сперматозоїди та яйцеклітини, порушуючи їхню активність і дозрівання, що згодом може привести до безпліддя.

Косметичний бум і раннє дорослішання

У сучасному світі забагато як косметичних засобів, так і їх широкої реклами. Сучасні підлітки, особливо дівчатка, дуже схильні до бажання спробувати всі ці диво-засоби і стати дорослішими, позбутися проблемної шкіри. Однак дитячий організм не готовий до сприйняття всіх чужорідних речовин і відповідає на їх впровадження збоями. На думку педіатрів, в останнє десятиліття все частіше зустрічається синдром прискореного статевого дозрівання.
 
Значною мірою це пов'язано все з тими ж фталатами і фітоестрогенами, що містяться в косметичних і гігієнічних засобах. Чим раніше дівчинка починає користуватися косметикою, тим швидше в її організмі починають накопичуватися хімічні гормоноподібні речовини, що прискорюють вироблення жіночих статевих гормонів та сприяють формуванню вторинних статевих ознак. Однак цей прискорений розвиток відбувається неприродно і викликає серйозні порушення в зростаючому організмі.
 
Порушення регуляції нервової системи, дисфункція яєчників, головний біль, надлишок маси, патологічно прискорений розвиток молочних залоз. Усе це не тільки створює проблеми в підлітковому віці, але може призвести до онкологічних та гінекологічних захворювань в подальшому і негативно відбивається на жіночої репродуктивній здатності. Всі ці факти підтверджуються медичними дослідженнями - фталати визначаються в сечі, пухлинах грудних залоз, молоці матері, яка годує ...

З одного боку, нові технології покращують якість життя і побуту, полегшують домашню працю, з іншого боку, непомітно отруюють наше життя. Чоловіки втрачають мужність, у жінок страждає репродуктивна здатність, збільшується ризик онкологічних захворювань. Активність та інтерес до життя підміняються пасивністю та байдужістю, спогляданням чужого життя перед пластиковим екраном, а своє проходить повз. Яке майбутнє чекає на наших дітей, і чи будуть у них діти?
 
Варто замислитися ...

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...