Переїзд з Торонто до Нью-Йорку став поворотним моментом в моєму житті. Одне з найбільших потрясінь я переніс, коли став працювати в якості персонального тренера в центрі Манхеттена. Не важливо, хто приходив до мене на заняття - для 95% з них розслабитися було величезною проблемою.

Інтенсивна фізична робота протягом, принаймні, 45 хвилин практично ніяк не впливала на здатність моїх підопічних досягти повної релаксації під час перерви. Якщо їм вдавалося розслабитися, це було великим досягненням. Хто б не приходив, він не міг правильно дихати й зазвичай напружувався, коли йому радили розслабитися.

Тоді одного разу я попросив розслабити м'язи обличчя. Це було схоже на помах чарівної палички! Розслабилися й інші частини тіла. У жителів Північної Америки м'язи обличчя найчастіше першими реагують на численні зовнішні подразники, які ми отримуємо щодня. Я виявив, що, розслабляючи ці напружені м'язи, які є центром реакції, мої підопічні, нарешті, змогли розслабитися повністю.

Нью-Йорк - це унікальний мегаполіс, що динамічно розвивається. В інших містах важко пережити подібний досвід перебування в «скороварці». Це не означає, що ці проблеми не існують в інших місцях. Основна проблема полягає в тому, що ми реагуємо імпульсивно, а не раціонально.

Засновник Міжнародної групи менеджменту (IMG) і автор книги «Чому вони не навчили вас у Гарвардській школі бізнесу» Марк Маккормак не відповідав на несподівані дзвінки, оскільки це змушувало його опинятися в ситуації, що вимагає швидкого реагування. Він вважав за краще приймати повідомлення та передзвонювати, щоб право на дію належало йому. Крім того, він завжди в середині дня замикав свій кабінет, щоб подрімати або відпочити, просто нічого не роблячи.

Управління міжнародною компанією зі спортивного менеджменту само по собі не сильно відрізняється від управління самим собою. Подібно до того, як це роблять компанії, ми маємо свої «офіси» та «відділи» і ведемо переговори про угоди. У нас є потреби, бажання, страхи, кохання, робота, хобі, сім'я та друзі, з якими треба мати справу.

Все суспільство в цілому постійно бореться і стимулює нас йти  цим шляхом, всіма правдами і неправдами б'ючись за увагу, відданість та гроші. Керуємо чи ми своїм життям або багатонаціональним конгломератом, всі ми повинні знайти ключовий центр, де ми можемо спокійно та раціонально оцінити і прийняти рішення, щоб потім розумно діяти, а не спонтанно реагувати.

Немає нічого важливішого, ніж повага до свого здоров'я та фізичної форми. Один з моїх клієнтів на нашу першу зустріч приїхав, шкутильгаючи після гри в футбол. Він скаржився, що ледве міг йти, тому що його ноги були надто напружені. Він весь був напружений. Оскільки він наполягав, я провів місяці, завзято працюючи з ним, намагаючись позбавити його від цієї скутості. Я сподівався, що він, нарешті, почує мої благання і знайде спосіб думати про себе, а не продовжувати ламати себе. У свій вільний час він завжди хотів діяти на межі своїх можливостей. Зрештою, він залишив навчання зі мною й у нього розвинувся тендиніт ахіллового сухожилля.

Замість того, щоб керувати своїми потребами та бажаннями, він просто реагував на них, і це руйнувало його. Ми повинні знайти способи дати можливість нашій свідомості як слід відпочити від постійних подразників і проблем повсякденного життя.

Деякі люди називають це самоаналізом. Для інших це приймає форму прогулянки парком, споглядання заходу, занять йогою, молитви, медитації тощо. Переконайтеся, що час, витрачений на цей раз, не був марним. Більше займайтеся собою. Задавайте питання, не вимагаючи відповідей. Глибоко вивчіть свої цінності та обміркуйте їх. Також важливо повільно та глибоко дихати. Поступово ваша свідомість буде набувати все більше і більше сили.

Якщо не давати відпочинку своєму мозку, то втоми накопичитися занадто багато. У перспективі це може призвести до того, що ви будете руйнувати, а не зміцнювати своє здоров'я. Коли ми дозволимо нашій свідомості відпочити, у нас з'явитися сила, щоб зосередитися, прийняти рішення, і творчий потенціал, щоб виправитися, якщо ми робимо помилки.

Зенон Дольницький є сертифікованим персональним тренером, інструктором з медитації та співавтором персональної програми по тренуванню свідомості. З ним ви можете зв'язатися за адресою zenon@mindbodypersonaltraining.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...